Jechał 160 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom tłumaczył, że TESTUJE SAMOCHÓD

2021-02-23 14:03 agada
Huta Żuławska. Mechanik testował samochód. Auto jechało 160 km/h w terenie zabudowanym
Autor: KWP Olsztyn Huta Żuławska. Mechanik testował samochód. Auto jechało 160 km/h w terenie zabudowanym

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem oraz punktami karnymi skończyło się przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyzna pędził osobowym hyundaiem przez Hutę Żuławską z prędkością 160 km/h, czyli o 110 k/h za dużo. Policjantom z Elbląga tłumaczył, że razem z mechanikiem testują nową turbinę auta.

Elbląscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrolę prędkości w miejscowości Huta Żuławska. Ich uwadze nie mógł umknąć osobowy hyundai, który pędził 160 km/h w terenie zabudowanym. - Mężczyzna nawet nie zwolnił wjeżdżając w teren zabudowany – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego dokonujących kontroli. - Mieliśmy patrol stacjonarny z ręcznym miernikiem prędkości. Nadjeżdżający z dużą prędkością samochód było słychać już z daleka – tłumaczy policjant.

Kierowca tłumaczył policji, że razem z mechanikiem testują turbinę w aucie, a samochód jest podłączony do komputera diagnostycznego. - Nie zmieniło to jednak sytuacji związanej z zagrożeniem. W miejscu pomiaru było ograniczenie do 50 km/h co oznacza, że auto jechało o...110 km/h za szybko. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu także na 3 miesiące prawo jazdy - podaje policja.

Raport z Anteny 23.02

Policja przestrzega przed tego rodzaju testami, które naruszają przepisy drogowe, a także mogą powodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu.