Jechał 160 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom tłumaczył, że TESTUJE SAMOCHÓD

2021-02-23 14:03
Huta Żuławska. Mechanik testował samochód. Auto jechało 160 km/h w terenie zabudowanym
Autor: KWP Olsztyn Huta Żuławska. Mechanik testował samochód. Auto jechało 160 km/h w terenie zabudowanym

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem oraz punktami karnymi skończyło się przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyzna pędził osobowym hyundaiem przez Hutę Żuławską z prędkością 160 km/h, czyli o 110 k/h za dużo. Policjantom z Elbląga tłumaczył, że razem z mechanikiem testują nową turbinę auta.

Elbląscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrolę prędkości w miejscowości Huta Żuławska. Ich uwadze nie mógł umknąć osobowy hyundai, który pędził 160 km/h w terenie zabudowanym. - Mężczyzna nawet nie zwolnił wjeżdżając w teren zabudowany – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego dokonujących kontroli. - Mieliśmy patrol stacjonarny z ręcznym miernikiem prędkości. Nadjeżdżający z dużą prędkością samochód było słychać już z daleka – tłumaczy policjant.

Kierowca tłumaczył policji, że razem z mechanikiem testują turbinę w aucie, a samochód jest podłączony do komputera diagnostycznego. - Nie zmieniło to jednak sytuacji związanej z zagrożeniem. W miejscu pomiaru było ograniczenie do 50 km/h co oznacza, że auto jechało o...110 km/h za szybko. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu także na 3 miesiące prawo jazdy - podaje policja.

Raport z Anteny 23.02

Policja przestrzega przed tego rodzaju testami, które naruszają przepisy drogowe, a także mogą powodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Źródło: Jechał 160 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom tłumaczył, że TESTUJE SAMOCHÓD
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE