Dbają o zwierzęta z terenu powiatu. Braniewski OTOZ w czołówce przytulisk

2020-02-05 13:24
Braniewski Otoz Animals wydaje rocznie kilkadziesiąt psów i kotów do adopcji
Autor: Otoz Animals Braniewo

Analizy prowadzone przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt wskazują, że Inspektorat OTOZ Animals w Braniewie utrzymuje bardzo dobrą statystkę, co do liczby przeprowadzonych interwencji oraz adopcji zwierząt do nowych domów.

- Czasem mamy nawet kilkanaście interwencji dziennie, odbieramy kilkadziesiąt telefonicznych zgłoszeń. Powiat braniewski nie ma własnego schroniska dla zwierząt, a ludzie wiedzą, że my pomagamy. Zresztą co roku wydajemy do domów adopcyjnych kilkadziesiąt psów i kotów po wyleczeniu, zaczipowania, sterylizacjach czy wszelkiego rodzaju szczepieniach. - mówi Monika Hyńko, inspektor ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals w Braniewie.

Inspektorzy swoją pracę świadczą za darmo.

- Działamy charytatywnie i niezarobkowo. Ratujemy zwierzęta w czasie wolnym od pracy zawodowej. Utrzymujemy się m.in. z jednego procenta podatków. Dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi co roku możemy robić to, co robimy, czyli ratować zwierzęta – dodaje Monika Hyńko.

Oprócz 1 procenta, braniewski OTOZ otrzymuje także finansowe wsparcie od darczyńców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE