Cena za opał w elbląskim schronisku poraża. To już 20 tysięcy miesięcznie...

2022-11-22 10:13
psina
Autor: Pixibay

Podwyżki za ciepło uderzyły też w elbląskie schronisko. Placówka nie ma pieniędzy na opał. Jedno tankowanie to 3 tysiące litrów oleju opałowego. Przy obecnych cenach to jest prawie 20 tysięcy złotych, a wystarcza na około miesiąc ogrzewania. Pracownicy schroniska proszą o pomoc.

 W schronisku przy Królewieckiej pod opieką pracowników i wolontariuszy obecnie jest 140 psów i 140 kotów.

Podwyżki cen, zwłaszcza energii i oleju opałowego, ale także leków, karmy i żwirku dla kotów, sprawiają, że nie jesteśmy w stanie sami sprostać wszystkim ciążącym na nas zobowiązaniom - bez Waszej pomocy, po prostu nie damy rady.

Jedno tankowanie to 3 tysiące litrów oleju opałowego. Przy obecnych cenach to jest prawie 20 tysięcy złotych a wystarcza na około miesiąc ogrzewania zimą.

Prosimy Was w imieniu małych starowinek, takich jak Sonia, Krzysia i Cekin, chorego Floriana, kocich dzieciaczków takich, jak Polcia, Ivan czy Melka i wielu innych skrzywdzonych zwierzaków - piszą pracownicy schroniska.

Jasne, że najbardziej zależy nam, by nasze psy i koty grzały się w „cieple domowego ogniska”, ale do czasu adopcji, musimy zapewnić im ciepło, czyli ogrzewanie, w schronisku. Schroniskowe koty już odczuły drastyczną zmianę temperatury powietrza i zaczęły kichać… A co dopiero będzie, gdy nadejdzie prawdziwa zima…? - czytamy w apelu.

Link do zbiórki https:tutaj możesz pomóc elbląskiemu schronisku

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE