Bilety będą na wyciągnięcie ręki. W Elblągu kończy się budowa węzła przesiadkowego

2020-02-07 14:21
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu
Autor: ZKM Elbląg

Na alei Grunwaldzkiej powoli kończą się prace przy budowie węzła przesiadkowego. Inwestycja pochłonie ponad milion złotych.

Powstały już nowe, oświetlone przystanki tramwajowe z wiatami, a na Placu Dworcowym pojawiły się także tablice elektroniczne z informacją dla pasażerów i biletomaty. Umowa z wykonawcą przewiduje, że zaczną one działać najpóźniej pod koniec marca. Obecnie trwa testowanie elektronicznego systemu informacji pasażerskiej.

Zadanie realizowane jest w ramach Projektu pn. „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”, w ramach którego realizowana jest także dostawa wagonów tramwajowych oraz przebudowa hali wraz z infrastrukturą tramwajową na terenie zajezdni przy ul. Browarnej. Przypomnijmy: Po przeprowadzonych i unieważnionych pięciu postępowaniach przetargowych zaproszono do negocjacji firmę z Olsztyna, z którą ostatecznie zawarto umowę. Zakres zadania obejmował m.in. zakup i montaż 3 biletomatów oraz dwóch tablic informacyjnych komunikacji pasażerskiej, przebudowę peronów tramwajowych i wiat przystankowych, budowę odcinka chodnika, wymianę źródeł oświetlenia na energooszczędne, montaż elementów małej architektury. Wartość robót wg umowy to ok. 1 135 000 zł. Zadanie realizowane przy dofinansowaniu środkami UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-20120.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE