Akcja służb na S7. W samochodzie ujawniono 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów [ZDJĘCIA]

2021-02-19 10:18 agada
Akcja służb na S7. W samochodzie osobowym ujawniono 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Akcja służb na S7. W samochodzie osobowym ujawniono 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Na obwodnicy Elbląga funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że w samochodzie przewożono 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Skarb Państwa mógłby stracić prawie 95 tys. zł.

Kontrola miała miejsce w ubiegłym tygodniu na drodze ekspresowej S7. Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS zatrzymali samochód osobowy marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie prowadzonych czynności ujawnili w bagażniku i na tylnym siedzeniu papierosy oznaczone białoruskimi znakami akcyzy. W sumie w pojeździe było 80 tys. sztuk papierosów.

- W związku z ujawnieniem funkcjonariusze dokonali również przeszukania mieszkania osób, które przewoziły kontrabandę. Straty Skarbu Państwa wynikające z procederu oszacowano na prawie 95 tys. zł. Sprawę przekazano do prowadzenia do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu WMUCS w Olsztynie - informuje mł.asp. Marta Rosiak, oficer prasowy IAS w Olsztynie.

Raport z anteny 18.02, godz.10