Zło nie istnieje

i

Autor: Youtube.com/AuroraFilmsPl

Zło nie istnieje - film nagrodzony Złotym Niedzwiedziem. Kiedy premiera?

2021-10-27 16:40

Głośny dramat nagrodzony Złotym Niedzwiedziem na ubiegłorocznym MFF w Berlinie. Film wyreżyserował prześladowany przez irańską władzę Mohammad Rasoulof, którego Polscy widzowie znają z takich obrazów jak "Rękopisy nie płoną" czy "Uczciwy człowiek". Znana jest oficjalna data premiery tej produkcji.

Zło nie istnieje porusza trudne tematy, które kilka lat temu sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko jego artystyczną, ale i obywatelską wolność. W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, swój film poświęcił Mohammad Rasoulof. Film ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterem pierwszej jest 40-letni Heshmat. Stateczny mężczyzna, który większość czasu stara się spędzać w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa jest jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu. Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii. Javad dostał właśnie trzydniową przepustkę, by spędzić ten czas z narzeczoną i jej rodziną, świętując urodziny ukochanej kobiety. W ostatniej opowieści widzimy, jak przybycie Daryi, młodej kuzynki z Niemiec, gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman – spokojnej pary w średnim wieku.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Zło nie istnieje - premiera, zwiastun

Kiedy film Zło nie istnieje trafi do polskich kin? To pytanie z pewnością zadają sobie fani dobrego kina. Data premiery jest już znana. Film będzie można obejrzeć na wielkim ekranie już w piątek 5 listopada 2021. Dostępny jest także zwiastun, który można obejrzeć niżej.