Will Smith

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Will Smith powraca po oscarowym skandalu! Zagra główną rolę w ekranizacji głośnej powieści

2022-09-22 12:01

Will Smith wraca do Hollywood. To pierwsza taka rola od czasów słynnego policzka. Co ciekawe, dostał angaż w filmie u dwukrotnej laureatki Oscara. Jak poradzi sobie na ekranie w debiucie fabularnym słynnej twórczyni?

Will Smith po swoim wybryku na gali rozdania Oscarów długo nie mógł przekonać do siebie widzów. Środowisko filmowe również odwróciło się od niego plecami, mimo licznych przeprosin. Teraz wygląda na to, że skandal przeszedł już do historii i aktor powoli wraca w łaski amerykańskich twórców. Po szeroko komentowanym skandalu przyszedł czas na nowe propozycje. Smith został właśnie zaangażowany w ekranizację głośnej powieści, za którą będzie odpowiedzialne Paramount Pictures.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oscary 2022: Will Smith UDERZYŁ Chrisa Rocka na scenie. Ustawka, czy autentyk?

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

Will Smith powróci w wielkim stylu?

Nadchodząca rola zapowiada się bardzo obiecująco. Będzie to pierwszy film fabularny od wielokrotnie nominowanej twórczyni, Sharmeen Obaid-Chinoy. Will Smith zagra tam pierwsze skrzypce, wcielając się w agenta federalnego Nicka Coopera. Akcja zostanie rozegrana w fikcyjnym świecie, gdzie 1 proc. populacji rodzi się z nadnaturalnymi zdolnościami. Cooper będzie musiał wyśledzić wyjątkowo niebezpieczną jednostkę, która także dysponuje nadludzkimi umiejętnościami i dąży do wywołania światowego konfliktu. Historia opiera się na trylogii "Brilliance" - książek, które stały się bestsellerami w kilku krajach. W Polsce powieść jest znana pod nazwą "Niebezpieczny dar".

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

Brilliance - kiedy premiera filmu z Willem Smithem?

Warto podkreślić, że Smith nie tylko zagra główną rolę, ale będzie też współtwórcą filmu. Za produkcję odpowie Sharmeen Obaid-Chinoy, a za scenariusz Akiva Goldsman, który współpracował już z gwiazdorem przy "Ja, robot" i "Jestem legendą". Niestety twórcy nie podzielili się jeszcze datą premiery.