Egzorcysta doczeka się reboota od twórcy nowego Halloween

i

Autor: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS "Egzorcysta" doczeka się reboota od twórcy nowego "Halloween"

Twórca nowego "Halloween" zabiera się za "Egzorcystę". Kiedy premiera rebootu kultowego horroru?

2022-10-20 15:33

Nadchodzi zupełnie nowy "Egzorcysta". Kultowy film grozy doczeka się odświeżonej wersji, za którą odpowie David Gordon Green - twórca ostatniej trylogii "Halloween". Co już wiemy o produkcji i kiedy odbędzie się premiera?

"Egzorcysta" to jeden z najsłynniejszych i najbardziej cenionych horrorów w dziejach kina. Film grozy z 1973 roku otrzymał wiele nominacji do prestiżowych nagród, w tym Oscarów. Teraz zaś doczeka się reboota, za który odpowie studio Universal Pictures. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

"Egzorcysta" doczeka się reboota od twórcy nowego "Halloween"

David Gordon Green stworzył w ostatnich latach trzy nowe odsłony kultowego "Halloween", ale nie zamierza spocząć na laurach. W najnowszym wywiadzie dla Variety wyznał, że trwają już prace nad trylogią "Egzorcysty", a ekipa wejdzie na plan już za kilka tygodni. Film ma kontynuować niektóre wątki z oryginału, jednocześnie ignorując wydarzenia z jego sequeli (których było łącznie cztery) - czyli sytuacja wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku opowieści o Michaelu Myersie.

Nowy "Egzorcysta" nakreśli nam losy zatroskanego ojca, który szuka pomocy dla swojego opętanego syna. W filmie pojawi się len Burstyn, która powróci jako Chris MacNeil - matka Regan z oryginału. W obsadzie znaleźli się również Leslie Odom Jr. i Ann Dowd, znana z "Opowieści podręcznej". David Gordon Green zajmie się reżyserią, bazując na scenariuszu, który napisał wraz z Peterem Sattlerem. Nowy rozdział "Egzorcysty" poznamy już 13 października 2023 roku. 

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE