Isabella Damla Güvenilir w roli Elif

i

Autor: screen YouTube/Elif Episode 3 | English Subtitle

Seriale

Tureckie seriale. Na czym polega ich fenomen i czemu warto je oglądać?

2024-04-29 14:28

Tureckie seriale to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Polscy widzowie z niecierpliwością czekają na nowe odcinki ukochanych tytułów. Co sprawia, że produkcje znad Bosforu cieszą się tak dużą popularnością w Polsce? Dlaczego są one tak chętnie oglądane? Prezentujemy 5 powodów, dla których warto oglądać tureckie seriale.

Tureckie seriale - na czym polega ich fenomen? 5 powodów, dla których warto je oglądać. Tureckie produkcje od wielu miesięcy przyciągają przed ekrany telewizorów miliony widzów, którzy z zapartym tchem śledzą kolejne przygody głównych bohaterów. Polacy z niecierpliwością czekają na nowe odsłony takich seriali jak Więzień miłości, Wymarzona miłość, Elif czy też Przysięga. Na czym polega fenomen tureckich produkcji? 

1. Piękni aktorzy

Tureckie seriale w przeważającej części mogą pochwalić się naprawdę urodziwą obsadą. Odtwórcy najważniejszych postaci wyglądają jak profesjonalni modele, którymi zresztą niejednokrotnie są. Trzeba przyznać, że zawsze nieco przyjemniej ogląda się kolejne perypetie bohaterów, którzy są nieziemsko przystojni czy piękni. To zdecydowanie jeden z najważniejszych powodów, dzięki którym produkcje znad Bosforu cieszą się aż tak dużą popularnością.

2. Wątki kryminalne

Tureckie seriale to najczęściej wielowątkowe historie. Nie brakuje w nich wątków kryminalnych, które trzymają w napięciu do samego końca. Pojawiają się porwania, morderstwa czy też kradzieże, które podgrzewają atmosferę. 

3. Czarne charaktery

W każdej tureckiej produkcji obecna jest postać, która za wszelką cenę chce zaszkodzić głównemu bohaterowi. Czarny charakter wymyśla kolejne intrygi, czym potrafi nieźle namieszać. Do najbardziej znienawidzonych negatywnych bohaterów zdecydowanie należą Alev z Więźnia miłości, Çağla z Zapachu truskawek czy też Aylin z Wymarzonej miłości.

4. Zakazana miłość

Do najbardziej uwielbianych tureckich produkcji należą między innymi Wymarzona miłość, Zapach truskawek, Wieczna miłość czy też Więzień miłości. W każdym z tych seriali widzowie mają okazję poznać historię zakazanej, niezwykle burzliwej lub niespełnionej miłości. Polscy widzowie z chęcią śledzą kolejne miłosne uniesienia uwielbianych par.

5. Bajka z przesłaniem

Duża część tureckich seriali przedstawia historie miłosne. Najczęściej jeden z głównych bohaterów to osoba biedna, pochodząca z najniższej 'klasy społecznej". Zakochuje się ona w pochodzącej z wyższych sfer postaci mimo że wie, że związek ten nie ma prawa bytu. Okazuje się jednak, że miłość jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu. Zakochani za wszelką cenę walczą o uczucie, które jest dla nich najważniejsze. Najczęściej historia kończy się happy endem. To wszystko pokazuje, że niezależnie od wykształcenia czy też stanu portfela, każdy człowiek zasługuje na miłość i może osiągnąć wszystko, jeśli tylko chce.