Gwiazdy

"Świat według Bundych". Pamiętacie Peggy Bundy. Jak dziś wygląda rudowłosa gwiazda serialu? Katey Sagal ma za sobą mroczną przeszłość

"Świat według Bndych" to amerykański serial, który podbijał serca polskich widzów w latach 90. Jedną z jego głównych bohaterek była Peggy Bundy, której znakiem rozpoznawczym była charakterystyczna burza rudych włosów. W tę rolę wcieliła się aktorka Katey Sagal. Jak dziś wygląda serialowa Peggy? Jej przeszłość nie była usłana różami...

Spis treści

  1. "Świat według Bundych" - kultowy amerykański serial 
  2. Peggy Bundy z burzą rudych włosów 
  3. Katey Sagal: co wiemy o aktorce, która wcielała się w Peggy Bundy? 
  4. Mroczna przeszłość Katey Sagal
  5. Jak zmieniła się Katey Sagal? 

"Świat według Bundych" - kultowy amerykański serial 

"Świat według Bundych" to serial, który w latach 90. przyciągał przed ekrany telewizorów miliony widzów. Bijący rekordy oglądalności sitcom opowiadał o flegmatycznym i wiecznie sfrustrowanym sprzedawcy butów, które wolne chwile spędzał w toalecie lub na piciu piwa przed telewizorem oraz jego rodzince. Znacie ten scenariusz? Oczywiście! "Świat według Bundych" był pierwowzorem polskiego "Świata według Kiepskich". 

Serial powstawał dla amerykańskiej telewizji FOX w latach 1987–1997. W Polsce zadebiutował w 1996 roku. 

W główne role w "Świecie według Bundych" wcielili się:

  • Ed O’Neill jako Al Bundy,
  • Katey Sagal jako Peggy Bundy, 
  • David Faustino jako Bud Bundy, 
  • Christinie Applegate jako Kelly Bundy. 

Peggy Bundy z burzą rudych włosów 

Peggy Bundy to leniwa miłośniczka słodyczy i papierosów, której ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji. Żona Ala, choć określa się mianem gospodyni domowej, stroni od wszelkiego rodzaju obowiązków: nie gotuje, nie sprząta i nie myśli o żadnej pracy. Przebojowa kobieta swoimi zabawnymi tekstami potrafiła doprowadzić widzów do łez! 

Jej charakterystyczną cechą wyglądu jest fryzura: burza mocno natapirowanych rudych włosów z grzywką. Co ciekawe, była to peruka, gdyż aktorka, która grała tę postać, nosiła wówczas krótką fryzurę. Peggy do dziś kojarzy się także z mocno obcisłymi strojami. 

Katey Sagal: co wiemy o aktorce, która wcielała się w Peggy Bundy? 

Katey Sagal to amerykańska aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i pisarka, która przyszła na świat 19 stycznia 1954 w Los Angeles. Niewątpliwie, to właśnie rola Peggy Bundy przyniosła jej największą rozpoznawalność. Aktorka dwukrotnie była za nią nominowana do Złotego Globu dla najlepszej aktorki w serialu komediowym lub musicalu. 

Katey Segal zagrała m.in. w serialach "8 prostych zasad" czy "Synowie anarchii", a także pojawiła się w serialu Netflixa "Już nie żyjesz". Łącznie aktorka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról. 

Czytaj także: Patrick Swayze rolami w "Dirty Dancing" i "Uwierz w Ducha" oczarował cały świat

Mroczna przeszłość Katey Sagal

Kilka lat temu serialowa Peggy Bundy wydała książkę, w której rozliczyła się ze swoją przeszłością. Fakty ze swojego życia, które zdradziła w publikacji, wstrząsnęły widzami na całym świecie! Warto tu dodać, że "Świat według Bundych" był emitowany w blisko pięćdziesięciu krajach. 

We wspomnianej publikacji "Grace Notes: Moje wspomnienia" gwiazda wyznała, że zmagała się z wieloma uzależnieniami. Należały do nich kokaina, alkohol i tabletki odchudzające. Ten dramat zaczął się w bardzo młodym wieku i trwał przez piętnaście lat! 

Miałam 14 lat, kiedy lekarz przepisał mi tabletki na odchudzanie. Tak to się zaczęło... Później doszły inne leki, alkohol, kokaina. Byłam w 15-letnim ciągu - zdradziła aktorka. 

W 1991 roku aktorka przeżyła na planie serialu "Świat według Bundych" prawdziwy dramat. Katey Sagal, która długo starała się o dziecko, zaszła w upragnioną ciążę, a scenarzyści postanowili dopisać ten wątek do jej postaci. Niestety, w siódmym miesiącu ciąży aktorka straciła dziecko, a nagrane sceny przerobiono tak, by wyglądało, że ciąża była tylko sennym marzeniem Peggy. 

Na szczęście, pomimo tragedii, później aktorka doczekała się czworga dzieci. 

Jak zmieniła się Katey Sagal? 

Katey Sagal ma dzisiaj 69 lat i nadal kontynuuje aktorską karierę. Gwiazda serialu "Świat według Bundych" jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie obserwuje ją już 613 tysięcy osób! W 2004 roku aktorka wyszła za producenta Kurta Sutterai wszystko wskakuje, że para jest ze sobą bardzo szczęśliwa. 

Jak po latach zmieniła się serialowa Peggy? W galerii znajdziesz jej najnowsze zdjęcia! 

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol
"Słoneczny patrol". Piękna ratowniczka z serialu rozpalała zmysły! Tak po latach wygląda Erika Eleniak
Listen on Spreaker.