Stulecie Winnych odc. 13: Paweł zginie? Wybuch wojny ucina wszelkie plany Winnych

2019-05-26 9:30
Stulecie winnych - co się wydarzy w 5. odc?
Autor: Materiały prasowe TVP Stulecie winnych - co się wydarzy w 5. odc?

Jasiek jest przetrzymywany w areszcie. Władek i Kazia są bezsilni. Wiedzą, że Łucja widziała całe zdarzenie, ale milczy. Proszą o pomoc Bronię. Babka Winna żąda, by dziewczyna powiedziała policji prawdę. W Brwinowie pojawiają się plakaty o mobilizacji. Wszyscy przeczuwają, że wybuch wojny jest kwestią czasu.

Stulecie Winnych odc. 13: STRESZCZENIE. Co się wydarzy w finałowym odcinku serialu? Przed nami już ostatnie spotkanie z rodziną Winnych - przynajmniej w pierwszym sezonie serialu. Wybuch drugiej wojny światowej pokrzyżuje ich wszelkie plany. Co więcej, może dojść do bardzo poważnej tragedii. Jak zakończy się serial?

Stulecie Winnych odc. 13: STRESZCZENIE

Jasiek wstępuje do wojska. Ania dostaje list od Tarasiewicza. Zakochany Kazimierz obiecuje przyjazd do Brwinowa 17 września. Wieruszowie opuszczają pałac i wyjeżdżają zagranicę. Kilka dni później, 1 września polskie radio nadaje komunikat specjalny o wojnie. W Stawisku trwa gorączkowe pakowanie waliz. Tymczasem córki Iwaszkiewiczów znajdują w pobliskim lesie ciało zastrzelonego, niemieckiego żołnierza. Drogi do Brwinowa zostają zamknięte.

W nocy Niemcy brutalnie wyganiają wszystkich brwinowian z ich domów. Nie oszczędzają nikogo. Zgromadzonym na rynku doktor Brzozowski ma odczytać rozkaz niemieckich władz. Gdy poznaje jego treść odmawia. Niemieccy żołnierze wybierają z tłumu 10 mężczyzn. Wśród nich jest Paweł. Pluton egzekucyjny formuje szereg. Słychać dźwięk załadowywanej broni. Pada komenda „ognia”.

Stulecie Winnych odc. 13 - kiedy i o której oglądać?

Finałowy odcinek zostanie wyemitowany o stałej porze - w niedzielę 19 maja o godzinie 20:05.

NAJNOWSZE