Spencer

i

Autor: Forum Film Poland

Spencer - muzyka z filmu dostanie Oscara? Jonny Greenwood wysoko w notowaniach

2021-10-30 13:24

Nie tylko Kristen Stewart, grająca Lady Dianę w filmie Pabla Larraína „Spencer” (w kinach od 5 listopada) znalazła się na czele Oscarowych rankingów. Także kompozytor muzyki do tego filmu, gitarzysta słynnej grupy Radiohead, Jonny Greenwood, wymieniany jest jako poważny kandydat do nagrody Akademii.

Spencer - muzyka z filmu dostanie Oscara? Jonny Greenwood wysoko w notowaniach. Ścieżka dźwiękowa do filmu ukaże się w całości 12 listopada, tydzień po premierze kinowej „Spencer”. Już teraz udostępniono zaś utwór “Crucifix”. W nagraniu udział wzięła London Contemporary Orchestra. Reżyser Pablo Larraín („Jackie”, „Ema”) tak mówił o pracy Greenwooda: – Połączył muzykę barokową z jazzem, co było niezwykłe. Kiedy oświadczył, że chce to zrobić, nie rozumiałem, jak to będzie w ogóle możliwe, ale ponieważ to Greenwood, odpowiedziałem: zrób to, no pewnie! Wysłał mi więc tę niesamowitą muzykę o fakturze z różnych epok i tonów. Kiedy zaczęliśmy to składać, w filmie pojawiła się bardzo szczególna jakość.

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Jonny Greenwood - oscarowa historia

Greenwood był już nominowany do Oscara w 2018 roku, dzięki muzyce do filmu „Nić widmo”. Wówczas jednak w Oscarowym wyścigu pokonał go Alexandre Desplat („Kształt wody”). Wielu obserwatorów prorokuje dziś, że w 2022 zdobywcą Oscara będzie właśnie Greenwood.

Spencer - opis filmu

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…