Śniegu już nigdy nie będzie - kiedy premiera filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta?

2020-08-11 14:46 aw
Śniegu już nigdy nie będzie
Autor: Materiały Prasowe

Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego zdecydowała, że „Śniegu już nigdy nie będzie” – najnowszy filmkreatywnego duetu Szumowska-Englert – będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Małgorzata Szumowska ma na koncie szereg zagranicznych nagród. Jej filmy „W imię...”, „Body/Ciało” oraz „Twarz” były nagradzane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Śniegu już nigdy nie będzie - kiedy premiera filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta? Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od 'gorszego' świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. Krzysztof Czeczot.

Śniegu już nigdy nie będzie - kiedy premiera?

Światowa premiera polskiej produkcji odbędzie się w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, będącym jedną z najbardziej prestiżowych imprez filmowych na świecie. Jak na razie nie ma jeszcze informacji, kiedy film trafi do kin lub do dystrybucji w serwisach streamingowych. W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff ("Stranger Things", "Mission: Impossible – Rogue Nation") oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE