Grace i Grace / Gambit królowej

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Najlepsze jednosezonowe seriale, które obejrzysz w jedną noc!

2021-11-30 21:45

Chcesz obejrzeć serial, ale nie masz na to czasu? Świetne produkcje wcale nie muszą być długie, a czasem na opowiedzenie ciekawej historii wystarczy tylko jeden sezon. Przedstawiamy najlepsze jednosezonówki, które obejrzysz w jedną noc.

Najlepsze krótkie seriale na jedną noc. Niektóre seriale potrafią być bardzo długie i mieć przynajmniej kilka sezonów, a na dodatek liczą jeszcze po kilkanaście odcinków. Takie produkcje potrafią wciągnąć na kilka tygodni, a nawet miesięcy! Na szczęście są takie historie, które zostały opowiedziane tylko w kilku odcinkach. Krótszy serial nie musi być gorszy i niektóre produkcje są tego doskonałym przykładem.

Gambit królowej

Genialny serial może składać się tylko z 7 odcinków, a "Gambit królowej" tylko to udowadnia. Fabuła serialu opiera się na powieści pod tym samym tytułem i opowiada historię Amerykanki Elizabeth Harmon, która pragnie zostać najlepszą szachistką świata. Akcja dzieje się na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Miniserial w ciekawy sposób przedstawia bohaterkę, która podczas dążenia do sukcesu zmaga się z przeszłością i nałogami, a do tego osiąga ogromne sukcesy w dyscyplinie zdominowanej przez mężczyzn.

Sonda
Jakie seriale lubisz oglądać - krótsze czy dłuższe?

Manhunt Unabomber

Doskonała propozycja dla fanów dramatów, kryminałów i historii opartych na faktach. Profiler z FBI dołącza do jednostki, która próbuje aresztować terrorystę - Unabombera. To amerykański matematyk polskiego pochodzenia, który sprzeciwiał się wobec cywilizacji opartych na nowoczesnej technologii. Do swoich ofiar wysyłał starannie zapakowane bomby, a przy okazji działał bardzo ostrożnie. Przez wiele lat policjanci nie mogli rozszyfrować kim jest Unabomber. To jedno z najdłuższych i najdroższych poszukiwań.

Ślepnąc od świateł

Wiele polskich produkcji zostało docenionych również za granicą i nie inaczej jest z serialem "Ślepnąc od świateł". Polacy udowodnili, że potrafią robić dobre, konkretne kino z ciekawią historią w tle. Kuba (Kamil Nożyński), to główny bohater tej produkcji. Jest szanowanym dilerem, ale wszystko się zmienia, gdy z więzienia wychodzi gangster Dario (Jan Frycz). Widzowie pokochali "Ślepnąć od świateł", a sceny z serialu roznoszą się viralowo po Internecie. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to zachęcamy. To tylko 8 odcinków!

Czarnobyl

"Czarnobyl" to pięcioodcinkowy serial, który przedstawia historię katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Pokazuje, jak ratownicy narażali swoje życie, by ratować całą Europę przed skutkami wybuchu. Serial jest fabularyzowaną wersją katastrofy, a niektóre elementy nawiązują tylko do prawdziwych postaci i zdarzeń W Czarnobylu. Mimo wszystko, to doskonała propozycja, która zachęca do poznania bliżej tej historii.

Grace i Grace

To kanadyjska opowieść o młodej i ubogiej pokojówce z Irlandii, którą oskarżono o zamordowanie swojego pracodawcy. Ten mini-thriller to fabularyzowana wersja prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w Kanadzie. Serial został świetnie zrealizowany, a do tego dużą uwagę zwrócono na historyczne detale. Grace i Grace liczy 6 odcinków.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3