Konsekracja

i

Autor: Materiały prasowe Kino Świat

Sakralny horror zmierza do polskich kin! Sam zwiastun wywołuje ciarki

2023-03-21 14:36

Błogosławieni niech będą przeklęci! Tak można w skrócie opisać nadchodzący horror, który powinni obejrzeć wszyscy miłośnicy kina grozy. Tajemnicze morderstwa, zmowa milczenia i sekrety sióstr z mrocznego zgromadzenia to dopiero początek tego, co zobaczymy w "Konsekracji". Kiedy premiera w kinach?

Konsekracja to kolejny horror, w którym nie zabraknie tajemniczych sióstr i mrocznej atmosfery. Niewyjaśnione morderstwa i sekrety na każdym kroku to dopiero początek tego, co przygotowali dla nas twórcy. Film zbiera całkiem niezłe noty od krytyków, a według niektórych jest to seans, który każdy miłośnik kina grozy powinien obejrzeć. W sieci pojawił się pierwszy polski zwiastun, a w nim nominowana do Nagrody Saturna Jena Malone. Wielu widzów może kojarzyć tę aktorkę z "Igrzysk Śmierci". O czym właściwie jest "Konsekracja", kto jeszcze znalazł się w obsadzie i kiedy wybrać się do kina na przerażający seans? Odpowiadamy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maczeta powróci i zacznie zabijać w kosmosie? Reżyser zdradza przyszłość serii!

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

O czym jest Konsekracja?

Specjalistka od chorób oczu – Grace (Jena Malone) przybywa do odległego klasztoru w Szkocji, aby zbadać sprawę rzekomego samobójstwa jej młodszego brata księdza. Nie ufając raportom Kościoła, kobieta prowadzi własne śledztwo, próbując ustalić, co wydarzyło się naprawdę. Pomaga jej w tym watykański duchowny, ojciec Romero. Podczas przeszukiwania mrocznych zakątków klasztoru, dzikich klifów i smaganych wiatrem okolicznych plaż, Grace odkrywa nie tylko ślady morderstwa i świętokradztwa, ale też niepokojącą prawdę o własnej przeszłości, która wydobywa na wierzch dawno zapomnianą traumę.

Sonda
Jumpscare'y w horrorach to dobre rozwiązanie?

Konsekracja - obsada, polska data premiery, zwiastun

Sakralny horror zmierza na wielkie ekrany, a razem z nim aktorzy i aktorki, których mogliśmy oglądać wcześniej w wielu głośnych tytułach. W obsadzie "Konsekracji" znaleźli się, m.in. Jena Malone („Neon Demon”, seria „Igrzyska śmierci”), Danny Huston („21 gramów”, „ X-Men Geneza: Wolverine”), Janet Suzman („Mikołaj i Aleksandra”, „The Crown”) oraz Ian Pirie („Czarnobyl”, „Mroczny Rycerz”). Za całość odpowiadają twórcy "Piątego wymiaru". Premiera w polskich kinach 28 kwietnia 2023 r. Poniżej udostępniamy oficjalny polski zwiastun.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE