Izabela, królowa Hiszpanii - odcinek 5, 6, 7, 8 - STRESZCZENIE. Śmierć brata Izabeli

2022-11-28 12:05 Adrian Rybak
Izabela, królowa Hiszpanii
Autor: TVP VOD Izabela, królowa Hiszpanii - nowy serial w TVP2.

Izabela, królowa Hiszpanii to nowy serial, który mogą oglądać widzowie Telewizji Polskiej. To idealna propozycja dla fanów europejskich produkcji. Serial oparty jest na faktach i opowiada o losach Izabeli Katolickiej. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Mamy dla was streszczenia na cały tydzień!

Izabela, królowa Hiszpanii to kolejna propozycja dla fanów europejskich seriali. Historyczna historia pełna intryg i dramatów już zainteresowała wielu widzów. O czym jest? Serial doskonale ukazuje XV-wieczny dwór kastylijski i rozbitą po konkwiście Hiszpanię. Królowa Izabela, zwana później Królową Katolicką, spróbuje zjednoczyć kraj pod jedną koroną. Jednak najpierw musi wygrać walkę o swoją przyszłość i szczęście. To pasjonująca walka młodej kobiety, która chciała zostać królową. Prócz faktów historycznych serial pokazuje życie pełne wyrzeczeń dziewczyny, która nie chciała być marionetką ani kartą przetargową w walce o hiszpański tron... Zainteresowani szukają informacji o kolejnych odcinkach. Co się w nich wydarzy? Mamy dla was streszczenia!

ZOBACZ TAKŻE: Izabela, królowa Hiszpanii - nowy serial w TVP2. Kiedy oglądać? Liczba odcinków, obsada

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Izabela, królowa Hiszpanii - odcinek 5. Poniedziałek 28.11.2022

Izabela i Beatriz ruszają skrycie do Alfonsa. Izabela chce, by nie dopuścił do jej ślubu z Gironem. Napadają ich zbóje, ale w porę zjawia się Cabrera. Pedro Giron wyrusza, by oświadczyć się Izabeli, ale zostaje otruty przez Juana.

Izabela, królowa Hiszpanii - odcinek 6. Wtorek 29.11.2022

Juan Pacheco czuje się oszukany, ale mimo to postanawia przejść na stronę Alfonsa. Tymczasem wynik bitwy pod Olmedo nie przynosi decydującego rozstrzygnięcia. Izabela otrzymuje od brata Medinę del Campo. Wysłannik papieża pomaga skłóconym stronom w prowadzeniu negocjacji. Joanna zaś jest rozczarowana i niezadowolona z postępowania swego męża.

Izabela, królowa Hiszpanii - odcinek 7. Środa 30.11.2022

Alfonso jest wściekły na Juana Pacheco. Podejrzewa, że szlachcic nie jest wobec niego lojalny. Gdy brat Izabeli nagle umiera, ta się załamuje. Wkrótce wszyscy zaczynają na nią naciskać, aby jak najszybciej przejęła obowiązki monarchy. Chacon zmuszony jest odesłać Gonzalo, który za bardzo zbliża się do siostry zmarłego Alfonsa. Izabela jedzie zawiadomić matkę o śmierci jej syna. Zdruzgotana rodzicielka Izabeli popada w obłęd. Nie jest w stanie pogodzić się ze stratą dziecka. Król Henryk zamierza uczcić pamięć brata. Ponadto zdaje sobie sprawę, że ma dość ciągłej walki z rodzeństwem, co jednak bardzo nie podoba się jego doradcom.

Izabela, królowa Hiszpanii - odcinek 8. Czwartek 1.12.2022

Gonzalo postanawia zgłosić się na ochotnika do wojska. Wkrótce na polu bitwy ratuje życie Álvara Yaeza, wskutek czego zostaje ciężko ranny. Ocalony mężczyzna zawozi poszkodowanego wybawcę do pałacu Izabeli, która z kolei umieszcza go w komnatach króla Alfonsa. Kobieta chce, by Gonzalo został dowódcą jej straży przybocznej. Tymczasem Gutierre de Crdenas, biegły w prawie i szermierce, podejmuje pracę jako doradca Izabeli i Chacona. Król Henryk IV oferuje królowej negocjacje w sprawie pokoju. Początkowo przeciwny temu jest Carrillo, ale za namową pośrednika papieskiego, zgadza się uczestniczyć w mediacjach. Spotkanie odbywa się w Guisando. Z kolei Fonseca zauważa, że królowa Joanna spodziewa się dziecka. Pedro ogłusza go, po czym ucieka w towarzystwie ukochanej.

Źródło streszczeń: teleman.pl.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE