Eurowizja 2022 - TVP zmienia nazwę polskich preselekcji. Fani zniesmaczeni nowym tytułem Krajowych Eliminacji

2022-01-25 16:20 Adrian Rybak
Eurowizja 2021
Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 już za kilka miesięcy, ale najpierw wybrany musi zostać polski reprezentant. W tym roku zostanie on wskazany w publicznym koncercie, który wcześniej nosił nazwę Krajowe Eliminacje. Ta została jednak zmieniona, co wynika z ramówki Telewizji Polskiej na luty. Nowa nazwa nie przypadła do gustu Polakom. Jak brzmi?

Polskie preselekcje do Eurowizji 2022 nadchodzą. Już wkrótce poznamy polskiego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Turynie we Włoszech. Niedawno poznaliśmy stawkę polskiego finału. W grze mamy aż 10 propozycji. Swoje piosenki zaśpiewają Kuba Szmajkowski, Karolina Stanisławczyk i Chika Toro, Ania Byrcyn, Lidia Kopania, zespół Unmute, Emilia Dębska "Mila". Siostry Szlachta, Karolina Lizer oraz właśnie Daria i Krystian Ochman, którzy wymieniani są jako faworyci tegorocznej stawki. Do tej pory preselekcje znane były jako Krajowe Eliminacje, jednak tym razem TVP postanowiło zmienić nazwę, a ta spotkała się z falą krytyki. Jak brzmi nowa nazwa?

Eurowizja 2022 - w którym półfinale wystąpi Polska? Pełny skład półfinałów konkursu

Kuba Szmajkowski gotowy na Eurowizję 2022!

Eurowizja 2022 - nowa nazwa polskich preselekcji

Jak wynika z ramówki TVP na luty 2022, nowa nazwa polskich preselekcji to Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję. Fani konkursu zarzucają, że nazwa jest za długa, co spowodować może problemy przede wszystkim dla zagranicznych fanów Eurowizji. Dodatkowo nazwa nie zapada w pamięć. Internauci zwracają też uwagę na bezsensowność tytułu, ponieważ na Eurowizję wybiera się jedną piosenkę, a więc hasło "wybieramy hity" jest błędne. 

Sonda
Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję - czy to dobra nazwa dla preselekcji?

Kiedy i gdzie oglądać polskie preselekcje? 

Z aktualnej ramówki TVP wynika, że wydarzenie transmitowane będzie na żywo o godzinie 20:00 na antenie kanału TVP2. Ma być podzielone na dwie części. Koncert odbędzie się w Studio 5 na ul. Woronicza w Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE