Eurowizja 2021 - kryształowy mikrofon

i

Autor: EBU / Thomas Hanses

Eurowizja 2021 - transmisja za granicą. Gdzie oglądać?

2021-05-22 18:57

Eurowizja 2021 już w tym tygodniu. Największy na świecie konkurs muzyczny wraca po roku przerwy. Tym razem jest on organizowany w Rotterdamie. Wiadomo, że transmisję w telewizji będzie można zobaczyć w TVP. Wiele osób przebywających poza granicami naszego kraju zastanawia się, na jakich kanałach szukać transmisji. Zdradzamy szczegóły.

Eurowizja 2021 zaczyna się 18.05.2021. Wiadomo, że reprezentantem Polski jest Rafał Brzozowski, który w Rotterdamie ma zaśpiewać piosenkę The Ride. Eksperci nie dają Polsce szans na przejście do finału, ale fani konkursu oraz fani Brzozowskiego wciąż mają nadzieję, że uda się to osiągnąć. Kiedy Polska zawalczy o awans? Polski występ odbędzie się w czwartek 20.05.2021. Transmisja wszystkich koncertów o godzinie 21:00 w TVP1. Polacy, którzy są poza granicami Polski liczą na to, że uda im się obejrzeć konkurs w lokalnych telewizjach. W tym roku Eurowizję będzie można obejrzeć w 39 państwach biorących udział, a także w 4 krajach spoza stawki. Europejska Unia Nadawców poinformowała, w których kanałach zostanie pokazana transmisja. Sprawdź listę poniżej.

Eurowizja 2021 - relacja z turkusowego dywanu

Eurowizja 2021 - transmisja za granicą

Eurowizja 2021 zostanie pokazana w następujących stacjach telewizyjnych: RTSH 1 (Albania), SBS (Australia), ORF 1 (Austria), ITV (Azerbejdżan), Eén (Belgia), BNT 1 (Bułgaria), HRT 1 (Chorwacja), RIK 1 (Cypr), ČT1 (Czechy), DR1 (Dania), ETV (Estonia), Yle TV1 (Finlandia), France 2 (Francja), GPB 1 (Gruzja), One (Niemcy), ERT1 (Grecja), RÚV (Islandia), RTÉ One (Irlandia), Kan 11 (Israel), Rai 1 (Włochy), LTV1 (Łotwa), LRT televizija (Litwa), TVM (Malta), Moldova 1 (Mołdawia), NPO 1 (Holandia), MRT 1 (Macedonia Północna), NRK1 (Norwegia), TVP1 (Polska), RTP1 (Portugalia), TVR 1 (Rumunia), Channel One (Rosja), San Marino RTV (San Marino), RTS 1 (Serbia), TV Slovenija 1 (Słowenia), La 1 (Hiszpania), SVT1 (Szwecja), SRF 1 (Szwajcaria), UA:First (Ukraina), BBC One (Wielka Brytania), Omni Television (Kanada), Khabar Agency (Kazachstan), RTK (Kosowo), Peacock (Stany Zjednoczone).

Eurowizja 2021 - transmisja online

Eurowizję 2021 będzie można zobaczyć też w internecie. Jak co roku, przygotowana została specjalna transmisja na YouTube. Będzie można ją znaleźć na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest. Warto jednak mieć na uwadze, że nie będzie tam komentarzy w języku polskim. Transmisja online na YouTube jest dostępna jedynie w oryginalnej wersji językowej. Osoby, które chcą obejrzeć Eurowizję po polsku muszą skorzystać ze strony internetowej eurowizja.tvp.pl.