Diuna 2 - kiedy premiera drugiej części filmu? Pojawiły się informacje

2021-10-27 15:31 Adrian Rybak
Diuna
Autor: Youtube.com/ Warner Bros Polska

Diuna opowiada historię opartą na bestsellerowej powieści Franka Herberta, której akcja toczy się w bardzo odległej przyszłości. To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2021 roku. Wiadomo już jednak, że powstanie też druga część. Co wiadomo na jej temat? Na kiedy zaplanowana jest premiera? Odpowiedzi niżej.

Diuna 2 - kiedy premiera drugiej części filmu? Pojawiły się informacje. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie, skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Kto włada Diuną, włada całym wszechświatem. Z rozkazu imperatora Shaddama IV planeta zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów, na czele którego stoją książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Wrogowie Atrydów, ród Harkonnenów, nie zamierzają jednak oddać planety bez walki. Rozpoczyna się bezwzględny pojedynek. Mimo iż akcja filmu toczy się w odległej przyszłości w przestrzeni kosmicznej, wciąż najważniejszy jest w niej ludzki umysł i siła charakteru... To opis pierwszej części filmu Diuna, który w kinach pojawił się 22 października. Wiadomo jednak, że będzie kontynuacja. Kiedy?

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Diuna 2 - data premiery

Kontynuacja filmu Diuna powstanie! Prowizorycznie nosi ona nazwę Diuna: Part Two. Informację przekazali Legendary i Warner Bros. Na produkcję trzeba będzie jednak sporo poczekać, ponieważ premiera wstępnie zaplanowana jest na październik 2023 roku! Oznacza to, że druga część pojawi się 2 lata po premierze pierwszej. Wiadomo też, że za reżyserię ponownie będzie odpowiadał Denis Villeneuve.

Diuna - reżyser

Denis Villeneuve, uznany reżyser między innymi takich tytułów jak Blade Runner 2049 czy Nowy Początek, pracując nad ekranizacją powieści Diuna Franka Herberta wykorzystał technologię kamer IMAX, aby oddać w pełni piękno fantastycznego świata przyszłości. Sam mówi, że film wymyślono, zaprojektowano z myślą o IMAX. Oglądanie tego tytułu na wielkim ekranie to niemal fizyczne przeżycie. Stworzyliśmy film tak, by widz mógł jak najbardziej się w nim zanurzyć, a dla mnie duży ekran jest częścią filmowego języka. Science fiction jest dla Villeneuve’a gatunkiem szczególnie bliskim, zależało mu więc na doskonałym przeniesieniu legendarnej powieści na kinowy ekran. Wrażenia z filmu Diuna potęguje muzyka skomponowana przez Hansa Zimmera, która w tym filmie nie jest tłem, a jednym z pełnoprawnych bohaterów opowieści.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE