Czarne żniwa - jak się kończy serial? Kiedy finał?

2021-10-10 16:34 kg
Czarne żniwa - bohaterowie serialu
Autor: materiały TVP

Czarne żniwa to serial kostiumowy, który jest adaptacją popularnej na Ukrainie powieści Anatolija Dimarowa. Za reżyserię produkcji odpowiada Arkadiy Nepytalyuk, natomiast w obsadzie znaleźli się: Maksim Kostiunin, Elena Borozenets, Ostap Dziadek, Akmal Gurezow, Maryna Koszkina, Aleksandr Mawrits czy też Kateryna Hrygorenko. Jak zakończą się losy ich postaci? Co wydarzy się w ostatnim odcinku serialu? Sprawdźcie!

Czarne żniwa - jak się kończy serial? Zrealizowany w formie sagi serial Czarne żniwa ukazuje burzliwe czasy początku XX wieku: Pierwszą Wojnę Światową, rewolucję, powstanie sowieckiego reżimu. Każdy z bohaterów stawia czoła zmianom na swój sposób, tworząc własną koncepcję prawdy. Wszystkich łączą jednak te same pragnienia: przetrwania, miłości i odnalezienia własnego miejsca w burzliwym, zmieniającym się świecie.

Promyk nadziei / Elif / Kozacka miłość. Gwiazdy seriali PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #30

Czarne żniwa - co wydarzy się w finale serialu?

Władza radziecka narzuca kołchozom nierealne normy. Ludzie nie mają co jeść. Specjalne brygady przetrząsają gospodarstwa w poszukiwaniu ukrytej żywności. Twerdochlib nie szczędzi nikogo, nawet własnych teściów. Maria nie może tego znieść i wraca do rodziców. Dziadek Chłypawka chce pojechać do Moskwy, by osobiście opowiedzieć Stalinowi, co się dzieje na ukraińskiej wsi. Dochodzi do stacji kolejowej, ale wszystkie pociągi są odwołane. Umiera w poczekalni. Fedir został zdegradowany i pracuje jako palacz w Połtawie.

Mieszka w jednej izbie wraz z żoną Ołesią, dwójką dzieci i matką. Tania jest w ciąży, czuje się coraz gorzej. Ołeh próbuje znaleźć konie i wóz, by wywieźć rodzinę z głodującej wsi. Z trudem udaje mu się przekupić aktywistów komunistycznych. Po drodze Ołeh i Tania zajeżdżają do sierocińca. Znajdują w nim tylko jedną dziewczynkę Nastię. Zabierają dziecko ze sobą. Hanża trafia do łagru. W baraku spotyka Oksena. Okazuje się, że jest tu wielu Ukraińców, którzy wspierają się nawzajem. Iwan zabija Twerdochliba.

Czarne żniwa - kiedy finał?

Ostatni odcinek ukraińskiego serialu kostiumowego zostanie wyemitowany w poniedziałek, 11 października 2021 roku, o godzinie 21:55 w TVP2.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE