Censor - film, który wbija w fotel. O czym jest? Data premiery, obsada

2021-10-15 15:28 Adrian Rybak
Censor
Autor: materiały prasowe

Censor to film, który z pewnością zainteresuje fanów dobrego kina. To produkcja, która podczas festiwali filmowych zdobyła niesamowite recenzje. "Jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat", "Przepięknie zrealizowana wizja prawdziwego obłędu". "Film, który może doprowadzić do szaleństwa " - to tylko niektóre opinie krytyków. O czym jest film? Kiedy trafi do kin?

Censor - film, który wbija w fotel. O czym jest? Data premiery, obsada. Przebój festiwali Sundance i Berlinale, kinofilska uczta i kolejna odsłona nowej fali kina grozy. Mistrzowski debiut Prano Bailey-Bond, która niczym Ari Aster („Midsommar”, „Dziedzictwo. Hereditary”) czy Robert Eggers („Lighthouse”, „The Witch”), balansuje na granicy fikcji, rzeczywistości i gatunków filmowych, intrygująco łącząc horror i thriller psychologiczny z elementami mrocznej baśni.

Censor - fabuła

Deszczową i mglistą Wielką Brytanię zalewa fala morderstw. Według rządu wzrost przestępczości ma związek z video nasties rozpowszechnionymi w kraju na nielegalnych kasetach VHS. Enid, skrupulatna cenzorka, której zadaniem jest wycięcie najbrutalniejszych scen z filmów, pracuje z zaangażowaniem i poświęceniem. Pewnego dnia trafia na film, który jest jednocześnie niepokojący i dziwnie znajomy. Widzi w nim swoją siostrę, która zaginęła lata temu. Chęć odkrycia prawdy zawiedzie ją w najmroczniejsze zakamarki podziemia filmowego, a obsesja – na skraj załamania nerwowego. Enid, której codzienność otoczona jest przerażającymi obrazami, zaczyna zatracać granicę między rzeczywistością, wspomnieniami, a tym, co najprawdopodobniej było tylko wytworem wyobraźni reżyserów.

Censor - data premiery

Kiedy film Censor trafi do kin? To pytanie mogą zadawać sobie fani dobrego kina oraz aktorów, którzy pojawiają się w obsadzie. Jak poinformowali twórcy, produkcja trafi na wielkie ekrany jeszcze w 2021 roku. Oficjalna data premiery to 29 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE