“Biedne istoty” zmierzają na ekran. Premiera nowego filmu Lanthimosa już we wrześniu

i

Autor: Searchlight Pictures “Biedne istoty” zmierzają na ekran. Premiera nowego filmu Lanthimosa już we wrześniu

Głośne premiery filmowe

To może być filmu roku. “Biedne istoty” z Emmą Stone to wariacja na temat kultowej historii grozy

2023-06-10 0:37

Giorgos Lanthimos powraca z kolejnym dziełem. Twórca “Faworyty” i “Zabicia świętego jelenia” nakreśli nam tym razem odświeżoną i feministyczną wersję “Frankensteina”, a w roli głównej ujrzymy niepowtarzalną Emmę Stone. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun i, jak się można było spodziewać, prezentuje się znakomicie.

Giorgos Lanthimos z kolejną niekonwencjonalną historią, a do tego istny gwiazdozbiór Hollywood – jeśli to nie jest przepisem na sukces, to doprawdy nie wiemy, co nim jest. Fabułę “Biednych istot” oparto na quasi-dokumentalnej książce Alasdaira Graya, który inspirację czerpał z klasyki literatury grozy. Czy film dorówna pierwowzorowi? Taką mamy nadzieję.

“Biedne istoty” zmierzają na ekran. Premiera nowego filmu Lanthimosa już we wrześniu

“Biedne istoty” to opowieść o ewolucji Belli Baxter (w tej roli Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna. Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Za scenariusz odpowiada Tony McNamara, który współpracował już z Lanthimosem przy okazji “Faworyty”, a w obsadzie znaleźli się również Willem Dafoe, Mark Ruffalo, Ramy Youssef i Jerrod Carmichael. Film trafi do kin już 19 stycznia 2024 roku.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16