Zdalne nauczanie. Jak to wygląda w Bydgoszczy?

2020-03-25 13:09 Dorota Lakner
Zdalne nauczanie
Autor: finelightarts/pixabay.com Zdalne nauczanie

„Od dnia 25.03.2020r. do 10.04.2020r. szkoła prowadzić będzie nauczanie zdalne. Nauczyciele będą przesyłać swoim uczniom materiał do nauki zgodnie z tygodniowym harmonogramem”. Maile z taką mniej więcej treścią trafiły już do niemal wszystkich rodziców, których dzieci uczą się w szkołach podstawowych i średnich. Jak to od dziś wygląda w praktyce?

-Muszę wejść na stronę swojej szkoły, kliknąć w zakładkę klasy 4 – 8, tutaj nauczyciele wpisują zadania, które mamy wykonać. Potem te zadania muszę odesłać, na przykład za pomocą dziennika elektronicznego albo pocztą elektroniczną – mówi Julia z 6 klasy, ze szkoły podstawowej na Osowej Górze.

Kujawsko pomorscy uczniowie od dwóch tygodni oglądają też lekcje online. To zajęcia kierowane do uczniów szkół podstawowych i ogólnokształcących. Odbyły się także pierwsze zajęcia z psychologiem. W pierwszym tygodniu na stronie z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odnotowano ponad 270 tysięcy wejść.

To każdego dnia 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i udostępniane, można z nich korzystać także w godzinach poza transmisją na żywo.