flet

i

Autor: pixabay

Zakaz gry na instrumentach! Czego jeszcze nie można robić w MZK w Bydgoszczy? To Cię zaskoczy!

2023-03-17 12:23

Jest wywieszony w każdym pojeździe komunikacji miejskiej. Rzadko jednak zwracamy na niego uwagę. Tych, którzy go przeczytali od początku do końca można policzyć na palcach od jednej ręki. My to zrobiliśmy! Czy wiedziałeś, że regulamin bydgoskiego MZK zakazuje gry na instrumentach muzycznych podczas jazdy? To nie koniec. Czego jeszcze nie można robić w autobusach i tramwajach w Bydgoszczy? To Cię zaskoczy! Szczegóły poniżej.

Kwestia przewozu zwierząt i bagażu w pojazdach komunikacji miejskiej od niepamiętnych czasów zawsze budziła dyskusje wśród pasażerów. Czy pies może siedzieć na siedzeniu pasażera? Czy przewożąc bagaż należy skasować drugi bilet? Na te i wszystkie inne pytania można znaleźć opowiedzieć w regulaminie.

Ten wywieszony jest w każdym pojeździe, a także widnieje na stronie internetowej zarządu dróg. Właśnie tam jeden z naszych bydgoskich czytelników znalazł to: cytat - „pasażerom zabrania się grania na instrumentach muzycznych”. Czego jeszcze nie można robić w bydgoskich autobusach?

Express Biedrzyckiej - Janusz KACZMAREK

Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, że ktoś włączał na głos muzykę z telefonu podczas jazdy autobusem i mówiąc wprost – sprawił, że twoja podróż była nie do zniesienia? Następnym razem, jeśli Cię to spotka, możesz podejść do kierowcy i poprosić o wyproszenie takiego pasażera.

Zgodnie z pkt. 4 § 5 Regulaminu przewozu osób i bagażu w publicznym transporcie zbiorowym w Bydgoszczy – pasażerowi zabrania się „korzystania z urządzeń emitujących dźwięki lub zakłócania w inny sposób spokoju w pojeździe”. Natomiast następny podpunkt wskazuje, że każde zachowanie, które naraża współpasażerów na szkody, obrażenia, lub zwyczajnie – niewygodę, jest również kategorycznie zakazane.

Jednym z bardzo dokuczliwych sytuacji w autobusach są oczywiście tak zwane „zmęczone torby”. Chodzi oczywiście o sytuację, gdzie współpasażer kładzie na siedzeniu obok siebie dużą reklamówkę z zakupami, a Ty nie masz gdzie usiąść. Otóż zgodnie z regulaminem – torba ta potraktowana będzie jako bagaż nieprzekraczający rozmiarów 90 x 75 x 40 (cm), lub 10 x 10 x 220 (cm).

Natomiast zgodnie z pkt 3 § 6. bagażu i zwierząt nie wolno umieszczać na miejscach przeznaczonych do siedzenia! To nie koniec!

Zgłodniałeś w autobusie? Uważaj co jesz! Regulamin zezwala na spożywanie posiłków w środku komunikacji, jednak nie mogą one wyrządzić szkody innym pasażerom, narazić ich na dyskomfort, a także zanieczyścić wnętrza pojazdu. Jeśli zatem twoja przekąska będzie śmierdziała i wywoła u współpasażera obrzydzenie – krótko mówiąc – możesz zostać wyproszony z autobusu. Zaskoczeni?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE