Zajezdnia w Bydgoszczy

i

Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy, materiały prasowe

Zajezdnia tramwajowa w Bydgoszczy wymaga modernizacji. Nie spełnia wymagań

2022-05-11 15:35

Zajezdnia tramwajowa w Bydgoszczy wymaga remontu. Jej stan nie spełnia nowoczesnych standardów. Przy ul. Toruńskiej codziennie obsługuje się prawie 100 składów. Miasto chce wyremontować zajezdnię, ale jak zastrzegają urzędnicy, wszystko zależy od otrzymania pieniędzy z Polskiego Ładu. Na czym mają polegać prace?

Zajezdnia przy Toruńskiej w Bydgoszczy nie spełnia wymagań nowoczesnego taboru tramwajowego – mówią urzędnicy. Miasto jest gotowe, by ją zmodernizować, ale ze względu na ograniczanie dochodów samorządów przez rząd, inwestycja jest uzależniona od otrzymania pieniędzy z programu Polski Ład- przyznaje wiceprezydent Bydgoszczy. Złożono wniosek o dofinansowanie.

Potrzebujemy przebudowy zajezdni, aby móc obsługiwać coraz większą liczbę dłuższych tramwajów. Tramwaje przechodzą w tym obiekcie obsługę codzienną. Codziennie muszą się tu znaleźć, by mogły każdego dnia kontynuować pracę na bydgoskich torowiskach. Dokonywane są przeglądy, przeprowadzane drobne usterki, a także większe naprawy

– mówi Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy.

W zajezdni przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy obsługuje się codziennie prawie sto tramwajów. Zajezdnia działa od 1959 roku.

Była lekko zmodernizowana w latach osiemdziesiątych, a w 1997 roku wybudowaliśmy tu jeden z budynków. Od tego czasu nie były modernizowane budynki, torowiska, sieć trakcyjna.

- dodaje Andrzej Wadyński, prezes zarządu Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy.

Bydgoszcz zabiega o maksymalne dofinansowanie z Polskiego Ładu czyli 65 mln zł.

Na czym mają polegać prace?

Inwestycja składa się z kilku części. W planach jest rozbudowa i przebudowa układu torowego i sieci zasilającej trakcję. Dostosowanie obiektów infrastruktury technicznej i obsługowej zajezdni do zapewnienia wymaganych warunków obsługiwania technicznego oraz remontów floty tramwajów niskopodłogowych.

Zadanie obejmuje też modernizację sieci elektrycznej, oświetlenia terenu, instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i sieci trakcyjnej, do tego przebudowa układu drogowego zajezdni.

Zawody papierowych samolotów w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE