Zajęcia już tylko stacjonarnie. Do szkoły wrócili uczniowie z klas 1-3 [AUDIO]

2021-05-04 16:30 Dawid Olszewski
Szkoła
Autor: Katrina_S /CC0/pixabay.com

Od rana w bydgoskich podstawówkach tłoczno. Do szkół wróciły dzieci z klas 1-3. Zajęcia są stacjonarne, bo rząd poluzował obostrzenia.

Zajęcia już tylko stacjonarnie. Tak jest w bydgoskich podstawówkach. Do szkoły wrócili uczniowie z klas 1-3. To decyzja rządu w ramach majowego luzowania obostrzeń. Cieszą się nie tylko dzieci, ale też wielu rodziców.

Myślę, że to dobry pomysł, że dzieci wróciły. Jednak kontakt z rówieśnikami jest większy na żywo niż na żywo. Podczas nauki zdalnej nauczyciele się spisali, bo to dla nich wyzwanie, dla dzieci i rodziców również, bo trzeba było trochę pomagać. Myślę, że powrót starszych roczników już nie ma sensu, ale w tym przypadki są różne punkty widzenia

- mówi jedna z mam, która odprowadziła dzieci na lekcję w SP 67 w Fordonie.

Od 15 maja będzie obowiązywała nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych i nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich. Od 29 maja nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów.

Od wtorku mogą działać również galerie sztuki i muzea. Mogą już być otwarte sklepy w galeriach handlowych, a także sklepy budowlane i meblowe.

O pozostałych obostrzeniach, które mają być zniknąć w maju pisaliśmy TUTAJ

POSŁUCHAJ co o zajęciach stacjonarnych w klasach 1-3 mówią rodzice z Bydgoszczy: