Piwo

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

biznes

Z rynku znika kolejny browar. Firma nie przetrwała rosnących kosztów utrzymania

2023-10-17 14:51

Jakiś czas temu Grupa Żywiec podała do wiadomości kwoty odpraw dla pracowników Browaru Leżajsk, który został zlikwidowany z końcem sierpnia. Tymczasem kolejny browar zakończył swoją działalność. Chodzi o Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy. Powodem okazały się rosnące koszty utrzymania. Szczegóły poniżej.

Bydgoski Browar Regionalny Osowa Góra zakończył działalność po ośmiu latach. Firma odpowiadała za marki takie jak Pszeniczniak, Witek, Bydgoskie Sesyjne czy Bydgoski Apacz.

O tym, że wraz z końcem września browar zniknie z rynku poinformowano w mediach społecznościowych.

- Chcę podziękować wszystkim naszym klientom za wsparcie. Osobne podziękowania należą się naszej ekipie – tłumaczył na Facebooku Piotr Andres, właściciel.

Jak wskazano, powodem okazały się rosnące koszty czy ciągła potrzeba inwestowania, a także remonty. W poście zaznaczono, że do kosztów stałych doszły ogromne podwyżki za surowce oraz media.

- Aby warzyć i sprzedawać dobre piwo potrzebna była nowa linia rozlewnicza, tak aby to co uwarzymy trafiało do klienta w jakości za jaką płaci ciężko zarobionymi pieniędzmi. Po długim namyśle doszedłem do wniosku, że nie ma sensownych podstaw kolejnej inwestycji – dodał Andres.

To już kolejny browar w ostatnim czasie, który zakończył swoją działalność. Jak zaznacza "Portal Spożywczy" – Grupa Żywiec zapewniła 83 pracownikom Browaru Leżajsk, który zlikwidowano z końcem sierpnia, odprawy o łącznej wartości 21,5 mln zł.

Pierwsze żony i mężowie celebrytów. Pamiętacie jeszcze te pary?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE