W Bydgoszczy znikną infokioski [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-01-17 13:33

Wszystkie infokioski w Bydgoszczy zostały już wyłączone, a wkrótce znikną. Nie cieszyły się popularnością wśród pasażerów.

W infokioskach zamontowanych na bydgoskich ulicach, można było zakupić wyłącznie bilet jednorazowy i czasowy. Nie można było płacić tam kartą.

Drogowcy informują, że koszt utrzymania takich infokiosków, a także ich serwisowanie są nieopłacalne i zaczęły przewyższać dochody ze sprzedaży biletów przez ten kanał dystrybucji. Wiele takich urządzeń w Bydgoszczy działało od siedmiu lat i wymagało wymiany.

Bilet papierowy i okresowy nadal można kupić w kilkunastu biletomatach w Bydgoszczy. Jest tam możliwość płatności kartą i gotówką. ZDMiKP zachęca też do kupowania biletów za pomocą aplikacji. W ubiegłym roku zrobiło tak ponad 3 mln osób.

Pasażerowie w Bydgoszczy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych form zakupu biletów na autobus lub tramwaj.

Gdzie (oprócz kiosku) można kupić bilet w Bydgoszczy:

  • Płatności zbliżeniowe kartami płatniczymi w pojazdach bez drukowania biletu.
  • Internetowy system sprzedaży biletów okresowych komunikacji miejskiej, których identyfikatorem jest bankowa karta zbliżeniowa.
  • Aplikacja mobilna.
W Bydgoszczy znikną infokioski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE