Bydgoszcz

i

Autor: pixabay

Wrześniowy weekend w Bydgoszczy. Sprawdź, co będzie się działo 23-25 września

2022-09-23 15:04

Rozpoczyna się ostatni weekend września. Jesień powoli się rozkręca, a pomysłów jak zagospodarować sobie wolny czas – coraz więcej. Nie masz planów na najbliższy weekend? Nie musisz się martwić! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowało dla Ciebie miasto w dniach 23-25 września.

Baśniowy Ogród Świateł, podróż zabytkowym autobusem, czy święto miłośników fotografii analogowej - w najbliższy weekend w Bydgoszczy czekać będzie na Ciebie masa ciekawych wydarzeń. Oto propozycje miasta.

Święto miłośników fotografii analogowej

  • 23-25 września (piątek, sobota, niedziela)

Startuje Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej. W tym roku hasłem przewodnim głównej części prezentowanych wystaw w ramach 8. edycji Vintage Photo Festival jest Siła kobiet. Bohaterki zabiorą nas w podróż od Zakopanego, przez Iran po Himalaje. Festiwal potrwa od 23 września do 2 października. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w Młynach Rothera, Bydgoskim Centrum Sztuki, klubie Mózg, K-PCK, Muzeum Fotografii, Pałacu Młodzieży i Bibliotece.

Baśniowy Ogród Świateł

  • 24-25 września (sobota, niedziela, godz. 20-23) / Park Kochanowskiego, Wyspa Młyńska

W weekend odbędzie się druga edycja Baśniowego Ogrodu Świateł czyli wydarzenia, podczas którego świetlne instalacje przejmą najpiękniejsze miejskie lokacje. W tym roku, po spektakularnym sukcesie ubiegłorocznego debiutu, Baśniowy Ogród Świateł rozrasta się, goszcząc nie tylko w przepięknym parku im. Jana Kochanowskiego, ale także na Wyspie Młyńskiej, czyli w miejscu, które jest najsłynniejszą wizytówką Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Przejedź się zabytkowym autobusem

  • 24-25 września (sobota, niedziela)

W sobotę i niedzielę zabytkowe autobusy kursować będą na specjalnej, bezpłatnej linii z Błonia na Kapuściska. Przejazdy realizowane będą pomiędzy rozkładowymi kursami linii 53 i będą oznaczone jako 53 BBO. To gratka dla miłośników komunikacji. Warto skorzystać. Projekt wybrany został przez mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przejazd autobusem jest bezpłatny.

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo

MCK zaprasza na Kino Dzieci

  • 24-25 września (sobota, niedziela), Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego

Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Wydarzenie adresowane jest do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Impreza potrwa do 30 września. Bilety nabywać można w kasach Miejskiego Centrum Kultury oraz na bilety24.pl.

Premiera w Teatrze Kameralnym

  • 24 września (sobota, godz. 16) / Teatr Kameralny, ul. Grodzka 14-16

W sobotę i niedzielę odbędzie się premiera spektaklu "Opowieści z Narni". Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów. Bilety nabywać można w kasach biletowych oraz na bilety24.pl.

Festiwal Muzyka w Willi Blumwego

  • 24 września (sobota), Collegium Copernicanum

Festiwal to muzyczne spotkania z artystami najlepszej próby w lokalizacjach o ciekawej, historycznej przeszłości. Na inaugurację, 24 września w sali Copernicanum wystąpi Vadim Brodski, który z nami postanowił świętować 45. rocznicę wygrania Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Partnerował mu będzie pianista Bartłomiej Wezner. Obok ulubionych sonat Mistrza nie zabraknie utworów Wieniawskiego. Copernicanum: 24 września 2022 r. bilety w cenie: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).

Jesienny Kiermasz Ogrodniczy

  • 24-25 września (sobota, niedziela), teren przed Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59

Na miłośników zieleni czekają producenci oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę, czy na balkon. Kupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, cebule kwiatowe, byliny, trawy, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, wrzosy, róże, hortensje i wiele innych. Ofertę roślinną uzupełnią m.in. miody oraz wyroby i potrawy regionalne. Kiermasz na świeżym powietrzu, w godzinach 10-17. Wstęp wolny.

Spędź niedzielę na sportowo

  • 25 września (niedziela, godz. 12) / ul. Sielska 12b

Startuje Rodzinny Piknik Sportowy. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w olimpiadzie biegowej, a także szeregu innych dyscyplin sportowych. Dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji. Wśród nich są m.in. pokaz baniek mydlanych, fotobudka, balonowe figurki, warsztaty kreatywne, czy kolorowe warkoczyki. Piknik organizowany jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. O godz. 14 na boisko wybiegną samorządowcy Metropolii Bydgoszcz i lokalni dziennikarze. Po przerwie spowodowanej pandemią rozegrają Wielki Mecz Charytatywny. Wstęp wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE