Wioślarska mistrzyni olimpijska uczy się siatkówki razem z setkami dzieci! [GALERIA]

2022-11-03 8:25
zawody
Autor: materiały prasowe

Wioślarska mistrzyni olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska uczy się siatkówki razem z setkami dzieci! To nie jest stereotypowy cykl turniejów siatkarskich, w którym liczy się tylko zwycięstwo. Wygranymi są bowiem wszyscy uczestnicy. Fundacja Aktywnego Rozwoju jako jedyna wprowadza formę siatkarskiej rekreacji umysłowo-ruchowej poprzez zabawę i ćwiczenia, których wiodącym akcentem jest piłka siatkowa. Zobacz zdjęcia.

- Takie akcje są potrzebne, ponieważ wzorce, które idą z góry bardzo pozytywnie wpływają na rozwój młodego człowieka. Tym bardziej, jeżeli przykład dają mistrzowie, w tym mistrzowie olimpijscy - powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu Adam Przybylak. 

Program skierowany jest do uczniów drugich i trzecich klas szkół podstawowych – ma pełnić ważną rolę pomocniczą dla dzieci, rodziców, nauczycieli i trenerów na etapie wyboru i naboru do klas czwartych szkół podstawowych o profilu sportowym.

- W swojej karierze zdobyłam worek medali, w tym mistrzostwo olimpijskie. Gdy byłam na początku drogi, miałam w sobie taki sam ogień i pasję do sportu, jakie widzę teraz u wielu uczestników naszych programów. Nie każdy musi być najlepszy na świecie i zostać zawodowcem, bo sport ma nie tylko blaski, ale również cienie. Pokazujemy jednak różne perspektywy - poza oczywistymi korzyściami związanymi z ruchem, sport to także podróże, poznawanie nowych języków, krajów, kultur czy kontakt z naturą. To kształtowanie ciała i charakteru - podsumowuje mistrzyni olimpijska w wioślarstwie, Prezes Fundacji Aktywnego Rozwoju Magdalena Fularczyk-Kozłowska. 

Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu

PIŁKA-SIATKA-MISTRZ to autorski program rozwoju dyscypliny, którego celem jest popularyzacja piłki siatkowej jako sportu i formy aktywności dla każdego – bez względu na wiek, status społeczny i miejsce zamieszkania. Tylko tej jesieni weźmie w nim udział blisko 700 uczniów szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, a wydarzenia zorganizowano już w Brodnicy, Grudziądzu i Kruszwicy.

- Takie akcje poprzez aktywność fizyczną wpływają korzystnie na zdrowie, a przy tym dzieci dobrze się bawią. Cieszymy się z tego, bo właśnie dzięki takim działaniom można wiele zyskać. Oby jak najwięcej podobnych inicjatyw - ocenia uczestniczka programu, nauczycielka Anna Kwiecińska. 

Właśnie takie założenia przyświecały autorom programu przy jego tworzeniu. Każdy uczestnik otrzymuje bezcenne wskazówki, pakiet startowy - koszulkę, bidon i zdrowe przekąski oraz m.in. dyplom i medal. Uczestnictwo jest dla dzieci bezpłatne.

- Na tym etapie nie liczy się tylko rywalizacja, ale przede wszystkim edukacja. Chcemy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i zaszczepić w nich pozytywne wzorce. Wiodącym elementem programu jest oczywiście siatkówka, ale tak naprawdę zachęcamy dzieci do uprawiania wszystkich dyscyplin, bo każda rozwija w nich różne aspekty - pasję, sprawność motoryczną czy sumienność - powiedział Członek Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju, dziennikarz sportowy Hubert Malinowski. 

To nie jedyny projekt realizowany obecnie przez Fundację Aktywnego Rozwoju w województwie kujawsko-pomorskim. Trwa również 2. edycja programu rozwoju edukacji ekologicznej EKOAKTYWNI, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Trwa także projekt badawczy wsparcia naborów do klas o profilu sportowym SPORTOWA KLASA, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”. Niebawem, w drugiej połowie listopada 2022 roku, rozpocznie się kolejny autorski program fundacji MISTRZOWIE AKTYWNOŚCI.

Informacja prasowa

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE