Maria Wasiak

i

Autor: bydgoszcz.pl/sesja rady miasta/screen

Wydarzenia

Wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak nowym sekretarzem stolicy! O decyzji poinformował Rafał Trzaskowski

2023-06-01 15:18

W środę, 31 maja prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski ogłosił kto zostanie nowym sekretarzem stolicy. Jak się okazuje, nową funkcje sprawować będzie Maria Wasiak, dotychczasowa wiceprezydent Bydgoszczy. Szczegóły poniżej.

Jak informuje portal wnp.pl – o tej decyzji Rafał Trzaskowski poinformował mieszkańców Warszawy podczas konferencji na temat modernizacji ul. Chmielnej w ramach programu Nowe Centrum Warszawy.

Nowym sekretarzem stolicy została Maria Wasiak, która od kwietnia 2016 roku sprawuje funkcję wiceprezydenta Bydgoszczy. Konkurs na stanowisko sekretarza rozpisano 21 kwietnia zarządzeniem Rafała Trzaskowskiego. Stało się to tuż po tym, jak Włodzimierz Karpiński, poprzedni sekretarz został aresztowany, a następnie usłyszał zarzuty korupcyjne.

- Został rozstrzygnięty konkurs na sekretarza miasta stołecznego Warszawy. Pani Maria Wasiak zostanie sekretarzem. Bardzo się z tego cieszę. Jest to osoba o niesłychanych kompetencjach - cytuje Rafała Trzaskowskiego portal wnp.pl.

Maria Wasiak w 1998 roku była wicewojewodą radomskim, a od 2010 do 2011 roku prezesem zarządu i następnie - prezesem zarządu Polskich Kolei Państwowych. W latach 2014-2015, za rządów Ewy Kopacz Wasiak pełniła obowiązki ministra infrastruktury i rozwoju.

Jako wiceprezydent Bydgoszczy (od 2016) sprawowała nadzór nad Wydziałem Funduszy Europejskich, Wydziałem Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, Zespołem ds. Zarządzania Energią i Miejską Pracownią Urbanistyczną.

Małgorzata Potocka u Jaruzelskiej: „MOŻE PANI W SUPERSAMIE SPRZEDAWAĆ”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE