Tak wyglądały znane baśnie w oryginale przed cenzurą. Te historie mogą cię zaskoczyć! [GALERIA]

2022-08-08 12:52
bajki
Autor: YouTube/screen

Na pewno mama lub babcia opowiadały Ci przed snem bajki o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku, czy Małej Syrence. Wiele ze znanych baśni doczekało się również filmowych adaptacji. Jednymi z najsłynniejszych są oczywiście te Disneyowskie. Czy wiedziałeś jednak, że znane baśnie, przede wszystkim te Braci Grimm, zostały na przestrzeni lat wielokrotnie ocenzurowane? Zdziwisz się, gdy poznasz je w oryginale. Sprawdź naszą galerię. Uwaga! Ten artykuł może zniszczyć Ci dzieciństwo.

Aborcja, dzieciobójstwo, czy kanibalizm – te tematy budzą grozę do dzisiaj. Jednak to, co obecnie wydaje się być tematem tabu, dawniej (choć wzbudzało kontrowersje) było czymś powszechnym. Idealnie pokazują to dziewiętnastowieczne baśnie Braci Grimm, czy Hansa Christiana Andersena.

Wakacyjny SuperHIT

Wilhelm i Jacob Grimm przyszli na świat w 1785 i 1786 roku. Choć zajmowali się przede wszystkim literaturą naukową, najbardziej zasłynęli z wydanych zbiorów baśni. Bracia przez lata zbierali ludowe opowieści i wiejskie legendy. W ten sposób w 1812 roku pojawił się pierwszy tom Baśni Braci Grimm.

Wyglądały one jednak nieco inaczej, niż te które znamy obecnie. Księżniczka, która zaszła w ciąże z królewiczem nosiła obcisły gorset, by czarownica nie dowiedziała się, że straciła cnotę. Siostry kopciuszka obcinają sobie palce i pięty, żeby zmieścić stopę w pantofelek. To tylko nieliczne przykłady oryginalnych wersji znanych baśni dla dzieci. Chcesz dowiedzieć się więcej. Zobacz naszą galerię.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE