Szukasz prezentów świątecznych w galerii? Zgarnij przy okazji dotację na wymianę kopciucha

2022-12-07 10:57
galeria
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Jak informuje miasto – w jednej z galerii handlowych na mieszkańców czekają doradcy. Udzielą oni informacji na temat miejskich dotacji do wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Jeśli zastanawiasz się na wymianą kopciucha, to dla ciebie idealny moment. Możesz znaleźć dotację podczas świątecznych zakupów. Chodzi o galerię handlową Rondo znajdującą się przy ul. Kruszwickiej w Bydgoszczy.

Punkt doradczy, w którym mieszkańcy uzyskają informację na temat dotacji do wymiany ogrzewania prowadzi miasto Bydgoszcz, w ramach realizacji projektu „Bydgoski Włącznik Antysmogowy”.

Dotację otrzymać można w ramach kilku programów:

  • miejskiej dotacji do wymiany pieców, która może wynieść do 8 tys. zł
  • programu „Czyste Powietrze”
  • programu „Ciepłe Mieszkanie”

Mieszkańcy odwiedzający ekopunkt uzyskają także informacje na temat wymogów obowiązującej w naszym województwie uchwały antysmogowej oraz obowiązku rejestracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ekodoradcy czekają, w godz. 10.00 – 16.00  w Galerii Handlowej Rondo w dniach:

  • Środa, 7 grudnia
  • Poniedziałek 12 grudnia
  • Środa 14 grudnia
  • Czwartek 15 grudnia
Włodzimierz Czarzasty: "Okazało się, że Kaczyński nie lubi Patriotów, a jeździ po Polsce i opowiada zupełnie co innego" [Sedno Sprawy]

Miasto prowadzi także dwa osiedlowe punkty doradcze, które zlokalizowane są w Starym Fordonie i na Osowej Górze. Na spotkanie należy się umówić pod numerem telefonu: 786 653 426, doradztwo jest bezpłatne.  

Godziny otwarcia ekopunktów

  • Stary Fordon — siedziba Rady Osiedla, Rynek 6: poniedziałki i środy, g. 16.00–19.30
  • Osowa Góra — siedziba Rady Osiedla, ul. Dolna Waleniowa 1b: wtorki i czwartki, g. 16.00–19.30.

Działanie realizowane jest na zlecenie Miasta Bydgoszczy przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia oraz Bydgoski Alarm Smogowy i Fundacją EkoRozwoju z Wrocławia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE