Symboliczny grosz za letnie ogródki. Miasto obniża stawki!

2020-05-14 9:16
Miasto obniża stawki za letnie ogródki
Autor: UM Bydgoszcz Miasto obniża stawki za letnie ogródki

Miasto podaje pomocną dłoń bydgoskim restauratorom. Od dziś obowiązują obniżone stawki za działalność ogródków letnich. Będą one obowiązywać do końca sezonu ogródków letnich w 2020 roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej branży gastronomicznej opłata za działalność ogródków letnich dla wszystkich dzierżawców wynosić będzie symboliczny 1 grosz za 1m² za dzień. To oznacza, że dla prowadzących ogródki letnie ze sprzedażą alkoholu opłata zostanie obniżona do 1% całej kwoty. Zmieni się także opłata pobierana za działalność ogródków letnich nie prowadzących sprzedaży alkoholu. W tym przypadku kwota dotychczas obowiązująca wynosiła 0,10 zł za 1m² za dzień. Od dzisiaj będzie to także 1 grosz za 1m² za dzień.

- Sytuacja związana z pandemią jest trudna, zwłaszcza dla małych lokalnych biznesów. W czasie maksymalnej izolacji wspieraliśmy zamknięte restauracje, zachęcaliśmy do zakupów u lokalnych dostawców, wprowadziliśmy Bydgoski Pakiet dla Przedsiębiorców. Wiele lat pracowaliśmy na to, aby nasza bydgoska starówka tętniła życiem. Zrewitalizowana płyta Starego Rynku nie powinna być pusta. To także dzięki przedsiębiorcom, to miejsce jeszcze do niedawna było pełne życia. Pomimo niepewnej sytuacji budżetowej miasta uważam, że powinniśmy ich wspierać - mówi prezydent Rafał Bruski.  

Do wskazanej wysokości opłat z tytułu dzierżawy dodany zostanie podatek VAT, płatny zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami. Dzierżawcy mogą od jutra występować do ZDMiKP w Bydgoszczy w sprawach związanych z podpisaniem umów dzierżaw terenu pod ogródki sezonowe-letnie.

Nowe taryfy obowiązują od 13 maja do końca sezonu letniego 2020.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE