studniówka

i

Autor: pixabay

Studniówka 2023. Tego nie ubieraj pod żadnym pozorem! Eksperci odradzają

2023-02-06 14:41

Jak się ubrać na studniówkę 2023? Czego unikać? Jakie garnitury są obecnie w modzie? Krawat czy muszka? Czy buty na obcasie mogą odsłaniać przód stopy? Te i wiele innych pytań pojawia na trochę więcej niż sto dni przed egzaminem dojrzałości. Co wybrać? Już doradzamy!

Jak zwracają uwagę trenerzy wizerunku – studniówka to uroczystość, podczas której należy zachować szacunek do otoczenia. Nie jest to wieczór w klubie, ani impreza plenerowa. Wybierając kreację na studniówkę należy unikać przede wszystkim zbyt krótkich sukienek, zamszowych butów, a w przypadku młodych mężczyzn – krótkich rękawków. To nie koniec.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Jak się ubrać na studniówkę 2023? Porady dla pań

Szczególnie modne w ostatnim czasie stały się tak zwane sukienki koktajlowe. Studniówka to idealna okazja, by młode kobiety mogły zaprezentować swoje wdzięki właśnie w takiej odsłonie. Jak zwracają uwagę trenerzy wizerunku – pamiętajmy, by sukienka sięgała nam za kolano.

Kolejna porada również dotyczy się pań. Bardzo ważne jest również to, by do kreacji dobrać odpowiednie rajstopy. Eksperci odradzają cieliste rajstopy do krótkich sukienek. Ten outfit jest typowo biznesowy i będzie nieodpowiedni do balu przed egzaminem dojrzałości.

Jeśli chodzi o buty – należy wybrać takie, które nie będą odsłaniały palców. Młode kobiety zachowają wtedy prawdziwą klasę i będą bardziej eleganckie. Eksperci kategorycznie odmawiają natomiast ubierania do sukni sandałów – nawet jeśli weźmiemy je na zmianę, by nasza stopa odpoczęła od buta na obcasie. Zakłócą one etykietę całego ubioru.

Jak się ubrać na studniówkę 2023? Porady dla panów

Teraz przejdźmy do kwestii męskiego ubioru. Eksperci odradzają młodym mężczyzną wyboru koszuli kolorowej. Zakłóci ona estetykę i powagę – a studniówka to przecież wyjątkowe święto. Zdaniem trenerów najlepszą opcją będzie wybór koszuli białej.

W jakim kolorze najlepiej wybrać garnitur? Jeszcze jakiś czas temu dominował kolor czarny. Obecnie coraz częściej zdarza się, że maturzyści przychodzą w garniturach granatowych, brązowych lub bordowych.

Eksperci radzą postawić na jeden z trzech kolorów: czarny, granatowy lub grafitowy. Inne będą mniej eleganckie i uroczyste. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, by garnitur był dopasowany. Największym „grzechem” podczas wyboru outfitu jest za duża marynarka. Trochę mniej istotnym (lecz nadal) elementem jest materiał, z którego będzie ona wykonana. Specjaliści stawiają na wełnę.

Ważna jest też długość spodni. Gdy staniemy wyprostowani, nie powinny tworzyć się na nim żadne zagięcia. Co z poszewką? Ona może, w przeciwieństwie do koszuli może być kolorowa. Najlepiej, żeby wystawała z kieszeni na 1-2 centymetry.

Pamiętajmy również, by siadając do stołu odpiąć jeden guzik marynarki. Natomiast podczas tańca powinny być one wszystkie zapięte. Do outfitu należy również dobrać muszkę lub krawat. Pamiętajmy, że krawat musi być jednak właściwie zawiązany. Nie wiecie, jak to zrobić? Zobaczcie nagranie pod spodem.

Jeśli zawiązanie krawata sprawi nam problem i już teraz wiemy, że nie uda nam się zrobić tego właściwie – wybierzmy muszkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE