Zobacz, co trafia na rynek. Ponad pół tony nielegalnego tytoniu w rękach policji [ZDJĘCIA]

2020-05-20 15:24 Lidia Rachwalska

Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego bydgoszczanina. Trzymał worki w wynajętej piwnicy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 650 kg nielegalnego tytoniu. Do sprawy zatrzymali 30-letniego bydgoszczanina. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału narkotykowego. W jego garażu zabezpieczyli też nielegalny spirytus.

W poniedziałek (18.05.2020) po południu razem z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiej komendy namierzyli na ulicy Żmudzkiej typowaną przez nich osobę. Mężczyzna szedł z torbą na ramieniu. Funkcjonariusze wylegitymowali go. Okazało się, że w torbie miał worki strunowe z tytoniem. Razem z 30-latkiem udali się do wynajmowanego przez niego garażu. Tam ujawnili kartony oraz worki z tytoniem, butelki ze spirytusem, dwie wagi towarowe oraz wagę elektroniczną. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 650 kg tytoniu.

- informuje Przemysław Słomski, rzecznik bydgoskiej policji.

30-latek został przewieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 700 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.