Spaceruje tu mnóstwo bydgoszczan. To miejsce przejdzie gruntowny lifting

2020-12-11 19:22
Bydgoszcz
Autor: Dawid Olszewski

Wkrótce ruszy modernizacja centralnej część Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. Najpierw zostanie rozebrany amfiteatr, wiosną modernizacji doczeka się Międzywodzie.

W budżecie na 2021 rok miasto zabezpieczyło prawie 3 mln zł na modernizację centralnej części Wyspy Młyńskiej. Chodzi o polanę i Międzywodzie. Urzędnicy informują, że modernizacja jest związana z rewitalizacją Młynów Rothera. 

Centralna część zostanie funkcjonalnie dopasowana do powstającego w tym miejscu, w Młynach Rothera Parku Kultury. Istniejąca publiczna toaleta i amfiteatr zostaną rozebrane - przeprowadzenie prac planowane jest jeszcze zimą. W ich miejscu pojawi się nowa zieleń, która wkomponuje się w otoczenie zmodernizowanego Młyna

- informuje bydgoski ratusz.

Wiosną zostanie odnowione Międzywodzie. Częściowo będą przebudowane ścieżki i oświetlenie.

Prace w Młynach Rothera powoli się kończą. Na początku przyszłego roku mają rozpocząć się odbiory techniczne. Prace kosztowały ponad 100 mln zł. Część kwoty przekazała Unia Europejska.

Główne wejście do budynku będzie od strony ul. Mennica. Przed budynkiem nie będzie już parkingu. Na tarasach od strony polany były już pierwsze próby przy podświetlanych nieckach fontann. Zniknie szalet i amfiteatr na Wyspie Młyńskiej, który sąsiaduje z placem budowy. W gmachu spichrzy i młyna trwają już prace wykończeniowe.

Obiektem będzie zarządzać nowa miejska instytucja – Park Kultury, która będzie odpowiedzialna również za aranżację wnętrz i przygotowywanie wystaw.

Finał Szlachetnej Paczki w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE