kaloryfer

i

Autor: pixabay

Sezon grzewczy 2022/2023. Kiedy zaczną grzać w Bydgoszczy? Spółdzielnie komentują

2022-09-23 7:30

Za oknem typowo jesienna pogoda. To najwyższy czas, by wyposażyć się w ciepłe buty, kurtkę i szalik. Czy to już pora, by również powoli rozkręcać kaloryfery? Kilka bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych podjęło już decyzję. Zobacz, gdzie w Bydgoszczy rozpoczął się już sezon grzewczy.

Od dziś (19 września) ruszył sezon grzewczy dla Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd podjął decyzję, by rozpocząć ogrzewanie lokali dla mieszkańców okolic Śródmieścia. Również od dziś ciepła nie zabraknie lokatorom z osiedli należących do Spółdzielni Mieszkaniowej – Nad Brdą.

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"

W poniedziałek (19 września) wniosek do KPEC-u wysłała Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej. Oznacza to, że już jutro mieszkańcy będą mieli ciepłe kaloryfery.

Rozmowy w sprawie rozpoczęcia sezonu grzewczego trwają dzisiaj m.in. w Spółdzielni Mieszkaniowej Zjednoczeni. Zebranie zarządu zaplanowane zostało również na poniedziałek (19 września) w Spółdzielni Mieszkaniowej Komunalni.

Sytuację analizuje również zarząd Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej - Jedność. Jak poinformował nas prezes – zarząd jest aktualnie w kontakcie z mieszkańcami. Część z nich uważa, że jest to idealny moment, by rozpocząć sezon grzewczy, jednak druga część twierdzi, że jeszcze należy wstrzymać się z tą decyzją.

Spotkanie w sprawie ogrzewania jeszcze dziś odbędzie się w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Wisłą”. Decyzji nie podjęła jeszcze spółdzielnia „Budowlani”. Oficjalnej informacji, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy, nie podała jeszcze również Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa.