Sesja i obrona po nowemu. Bydgoskie uczelnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2020-05-15 8:36

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany bydgoskich uczelni. Ich władze próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jeszcze do 16 czerwca zajęcia będą prowadzone tylko zdalnie. Potem ruszy sesja egzaminacyjna, która będzie mogła odbyć się w budynkach uczelni. Trzeba będzie pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. 

- Przygotujemy wytyczne związane z powierzchnią sal dydaktycznych, ile osób może tam przebywać. Ta decyzja będzie skutkować liczbą edycji egzaminów. Zadbamy również o to, by były dostępne środki związane z zachowaniem odpowiedniej higieny - przed egzaminem, w jego trakcie, jak również po - mówi dr hab. Benedykt Odya, prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia.

Na razie obrony mogą się odbywać tylko zdalnie. Później egzamin dyplomowy będzie mógł być przeprowadzony przez internet, ale tylko na wniosek studenta. Uczelnia przypomina, że trzeba pamiętać o odpowiednim nastroju i powadze egzaminu.

- Poprzez ubiór, formę przywitania. Spodziewam się pięknie ubranych pań, jak i w garniturach panów. Członkowie komisji też będą odpowiednio ubrani - mimo że rzecz będzie odbywała się w naszych domach - dodaje Benedykt Odya. 

Sesja egzaminacyjna na UKW została przedłużona aż do 18 września. Egzaminy i obrony zdalne będą nagrywane. 

Zdalne zajęcia prowadzą też wykładowcy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Od pewnego czasu uczelnia organizuje też zdalne obrony prac dyplomowych. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE