Tężnie w Bydgoszczy

i

Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy

Dzieje się

Ruszają tężnie w Bydgoszczy. Kolejne dwie są w budowie

2023-03-30 8:15

Trwają przygotowania do uruchomienia tężni w Bydgoszczy. Po zimowej przerwie znów będzie można z nich korzystać. To miejsca, w których mieszkańcy chętnie spędzają ciepłe dni.

Bydgoszczanie znów odpoczną przy tężniach. Za kilka dni znów zaczną działać. Miasto szykuje się też do uruchomienia fontann. To znak, że wiosna wystartowała już na dobre.

- Już za chwilę uruchomimy działające w mieście trzy tężnie. Będzie można odpoczywać na Wyżynach przy ul. Modrakowej, w Fordonie przy ul. Hallera i na Osowej Górze przy ul. Wielorybiej. Wykonawca serwisujący obiekty, do końca marca ma uzupełnić zbiorniki z solanką, dokończy przeglądy, oczyści konstrukcje. Tężnie powstały dzięki głosom bydgoszczanek i bydgoszczan oddanych w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim - mówi Marta Stachowiak z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Relaks przy tężni korzystny dla zdrowia

Solanka zacznie się skraplać już 1 kwietnia, fontanny będą działać od maja, w tym wodotrysk przed Filharmonią Pomorską.

- Tężnie wspomagają nawilżenie śluzówki, inhalacje pomogą też przy problemach z górnych dróg oddechowych. Eksperci wskazują, że inhalacje z solanki pozwalają niwelować stres - dodaje Stachowiak.

W tym sezonie wybudowane zostaną jeszcze dwie tężnie w Bydgoszczy. Prace budowlane trwają już w Myślęcinku na polanie Różopole oraz w Starym Fordonie przy ul. Targowisko.

Targi Pracy i Kariery na Politechnice Bydgoskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE