Zabytowe auta w Bydgoszczy

i

Autor: Dawid Olszewski

Retro Karawana na WOŚP 2023. Zabytkowe auta wyjadą na ulice!

2023-01-29 11:41

Zabytkowe auta przejadą ulicami regionu specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku pojazdy wystartują z Bydgoszczy. Będzie można zobaczyć je z bliska i zrobić sobie zdjęcia.

Zabytkowe samochody wystartują z Bydgoszczy i wyruszą w podróż po regionie. To będzie kolejna Retro Karawana, która pojedzie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W kilku punktach będzie okazja, by zobaczyć pojazdy z bliska i zrobić sobie przy nich zdjęcie.

- Wsiadamy w swoje pojazdy i jedziemy na trasę, która jest powtórzeniem zeszłorocznej trasy, ponieważ w tych punktach zaprosili nas ponownie. Nasi przyjaciele w tych miejscowościach zorganizowali takie małe finały, gdzie mieszkańcy spotykają się, robią ognisko - mówi Adam Niedzwiecki, organizator Retro Karawany.

V Retro Karawana 2023: trasa, przystanki

Samochody zatrzymają się na dłużej w kilku punktach. Początek Retro Karawany na parkingu Pesy przy ul. Pileckiego. Potem kierowcy zatrzymają się w Łochowicach, gdzie przyjmie ich Klub Miłośników Starej Techniki Skansen Łochowice. Następnie będzie przystanek w Nakle, gdzie zatrzymają się w Prywatnym Muzeum Historii „Garaż PRL-u”. Po krótkim postoju kierowcy pojadą do Gliszcza, gdzie będą ich oczekiwać sołtys i okoliczni mieszkańcy. Meta w Bydgoszczy.

W tym roku organizatorzy też będą mieli orkiestrowe puszki. W każdym punkcie będą licytacje. Organizatorzy szykują statuetki i okazjonalne pierniki.

Będzie można zobaczyć bardzo różne samochody. To okazja, by zrobić sobie przy nich zdjęcie.

- Plejada samochodów to przede wszystkim cały PRL, czyli Polonez, Maluch, Łada, Żuk, UAZ. Będą też pojazdy ciężarowe i militarne - dodaje Niedzwiecki.

W zeszłym roku kolumna sięgnęła niemal 70 pojazdów, udało nam się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Pojazdy wystartują w niedzielę o godz. 10.30 przy ul. Pileckiego w Bydgoszczy.

Bydgoszcz za 100 lat. Lustrzana kula w Młynach Rothera pokazuje miasto w przyszłości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE