Remont 4 kładek dla pieszych w Bydgoszczy dobiega końca. Kiedy będzie można z nich korzystać?

2022-12-15 13:55
kładki
Autor: Robert Sawicki/ZDMiKP Bydgoszcz

Wyremontowane kładki dla pieszych jeszcze lepiej połączą brzegi Brdy i Kanału Bydgoskiego. Część z nich drogowcy dostosowali do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi czy rowerzystów. Większość robót zakończy się jeszcze przed świętami.

Dobiegają końca prace na moście Kiepury. Drogowcy zabezpieczyli stalową konstrukcję i wzmocniliśmy jego poszczególne elementy. Musiały one zostać dostosowane do nowego deskowania. Belki są teraz ułożone w poprzek, a nie jak dotychczas wzdłuż kładki. Dzięki temu konstrukcja będzie trwała i szybciej będzie z niej spływać woda.

Przebudowa kładki przez Stary Kanał Bydgoski w ciągu ul. Czarna Droga przy śluzie nr V. W ramach zadania wykonane zostały już zabezpieczenia antykorozyjne obiektu, stylowe balustrady oraz nową nawierzchnię.

Remont kapitalny mostu Esperanto przez Brdę w rejonie Torbydu. To największe z wszystkich zadań i mocno uzależnione od warunków pogodowych.

W ramach zadania przebudowany zostanie drewniany pomost, dokonana zostanie korekta want oraz remont konstrukcji stalowej i istniejących podpór obiektu. Wykonane zostaną też nowe schody i oświetlenie. Dodatkowo schody wyposażone zostaną w prowadnice dla wózków i rowerów oraz wymalowane specjalną farbą dla osób słabowidzących.

Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

Większość prac została już wykonana. W związku jednak z ograniczeniami Wód Polskich co do zachowania żeglowności pod obiektem, prace mogły być prowadzone tylko na części obiektu. Dodatkowo też listopadowe opady śniegu uniemożliwiły prowadzenie części robót uzależnionych od pogody. W związku z powyższym termin zakończenia robót został przesunięty na koniec stycznia przyszłego roku. Usunięcie schodów z kładki przez Brdę w rejonie ul. Opławiec. Wykonany został już nasyp. Obecnie kończą się prace brukarskie.  Obiekt poprowadzeni ruchu dla użytkowników wózków oraz rowerów pomiędzy ulicami Baranowskiego i Opławiec przez rzekę Brdę z pominięciem schodów na północnej skarpie doliny Brdy.

Kładka na Wyżynach do rozbiórki. Drogowcy zakończyli wstępne prace projektowe niezbędne do wybudowania nowego przejścia dla pieszych na Wyżynach i likwidacji kładki nad ul. Wojska Polskiego. Nowe rozwiązanie pozwoli korzystać osobom starszym i z niepełnosprawnościami z przystanków tramwajowych. Zyskają też rowerzyści – nowy przejazd połączy drogi rowerowe wybudowane po obu stronach ulicy Wojska Polskiego. W przyszłym roku drogowcy planują ogłosić przetarg na prace projektowe i rozbiórkowe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE