Ratownicy medyczni w kujawsko-pomorskiem dostaną duże podwyżki!

2020-04-29 9:35
podwyżki dla ratowników medycznych
Autor: Lidia Rachwalska

Wojewoda kujawsko-pomorski zatwierdził kontrakt na finansowanie zadań zespołów ratownictwa medycznego. Ratownicy otrzymają podwyżkę 30 kwietnia. Na ich konta wpłynie także wyrównanie liczone od stycznia.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zatwierdził kwotę kontraktu na finansowanie zadań zespołów ratownictwa medycznego w roku 2020.

Kwota to przeszło 142 miliony złotych. Jest to o przeszło 14 milionów złotych więcej niż w 2019 roku. Środki te, zgodnie ze zobowiązaniem rządu, trafią do Zespołów Ratownictwa Medycznego na podwyżki dla ratowników medycznych.

 - Bardzo się cieszę ze zwiększenia środków na ratownictwo medyczne. Rola ratowników jest nie do przecenienia, szczególnie teraz, w dobie pandemii. Te 93 zespoły zapewniają bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego województwa – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Wiem, że w tej chwili dla ratowników medycznych nastał czas bardzo trudny. Mają bezpośredni kontakt z pacjentami, również takimi, którzy mogą być zarażeni koronawirusem. Bardzo dziękuję wszystkim ratownikom medycznym, całej kadrze kierowniczej, która odpowiada za organizację PRM na terenie naszego województwa, za tą służbę.

 Zwiększona kwota budżetu na ratownictwo medyczne pozwoli zrealizować wzrost wynagrodzeń dla personelu medycznego w wysokości 1600 zł miesięcznie na etat przeliczeniowy.

Ratownicy otrzymają podwyżkę od 30 kwietnia. Wypłacona zostanie z wyrównaniem od stycznia br.

Budżet ten pozwoli także podnieść od stycznia br. wysokość stawek ryczałtu dobowego dla zespołów ratownictwa medycznego.

Łączna kwota wzrostu dotacji na finansowanie ZRM w 2020 roku to 9.655.142 złote.

O podwyżkach dla ratowników medycznych i o ich pracy w czasie epidemii
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE