Zwierzęta

Pierwsze takie przedszkole dla psów w Bydgoszczy. Zobaczcie, jak wygląda Psia Strefa [ZDJĘCIA]

2023-12-06 7:25

Psie przedszkolaki mają swoje nowe miejsce w Bydgoszczy. Otwarto przedszkole dla czworonożnych przyjaciół. W Psiej Strefie opiekunowie mogą zostawić zwierzaka i jechać do pracy lub na zakupy. Są zabawki, legowiska i psi koledzy.

Bydgoszczanie mogą zostawić tu swoje pupile na kilka godzin. W mieście powstało psie przedszkole.

  • To pierwsze takie miejsce dla czworonogów w Bydgoszczy.
  • Znajdą tu swoje miejsce łagodne zwierzaki, które nie muszą zostawać cały dzień same w domu.

Pomysł na nowe miejsce na mapie Bydgoszczy wziął się z Ameryki

- Pomysł wzięłam z Ameryki. Stwierdziłam jednak, że w Polsce nie jesteśmy jeszcze gotowi na coś takiego. Później zauważyłam, że takie punkty zaczynają się otwierać, więc uznałam, że w Bydgoszczy też mógłby powstać. Jestem technikiem weterynarii, interesuję się kynologią. Czekam teraz na kurs zoologii, rozwijam się w tej dziedzinie. Staram się uzupełniać swoją wiedzę - mówi Aleksandra Kołacz, właścicielka Psiej Strefy w Bydgoszczy.

Jak wygląda pierwsze takie psie przedszkole w Bydgoszczy?

Główna sala ma ponad 80 metrów kwadratowych. Jest główny wybieg, gdzie psy mają własną kanapę, legowiska, zabawki. Są też kojce, w których zwierzaki mogą się wyciszyć po zabawie i zjeść posiłek. Każdy ma swoje legowisko i miseczkę.

- Z opieki dziennej mogą skorzystać właściciele psiaków, którzy dużo pracują. Właściciele, którzy chcą, żeby ich psiaki socjalizowały się z innymi psami, wyczerpały swoje niekończące pokłady energii - dodaje Kołacz.

Jakie psy można zostawić pod opieką Psiej Strefy w Bydgoszczy?

Wielkość psa nie ma znaczenia. Najważniejsze, by nie był agresywny. Oprócz Bydgoszczy takie miejsca działają między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie.

Zimna kąpiel bydgoskich morsów