Przebudowa ul. Kolbego na Osowej Górze zakończona. Jest dużo bezpieczniej!

2021-11-29 11:02
Zakończyła się budowa buspasa wzdłuż ul. M. Kolbego.
Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy

Ulica Kolbego na Osowej Górze wreszcie wygląda, tak jak powinna wyglądać w XXI wieku. Na odcinku 800 metrów jezdnia została przebudowana. Powstał buspas, drogi rowerowe, chodniki i liczne parkingi. Jest tu zdecydowanie bezpieczniej. Przejścia dla pieszych zostały doświetlone.

W ramach zrealizowanej inwestycji, gruntownie przebudowywana została cała nawierzchnia ul. Kolbego od ul. Grunwaldzkiej do ul. Kormoranów. Powstał dodatkowy pas ruchu dla autobusów (buspas), a wzdłuż trasy wybudowane zostały zatoki autobusowe, których do tej pory tu nie było. Na przystankach zamontowane zostały estetyczne wiaty.

Powstały też nowe chodniki i drogi rowerowe, które łączą się z wybudowanymi już wcześniej szlakami wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Po stronie sklepów powstała jezdnia serwisowa z kilkudziesięcioma miejscami postojowymi. Osobom z niepełnosprawnościami orientację na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych ułatwiają elementy ryflowane (z wypustkami i wgłębieniami).

Prace odbiorowe potrwają do połowy grudnia.

Koszt inwestycji to 11 mln zł. Projekt został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE