mat. policji

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Prowadzili nielegalny hazard. Bydgoscy policjanci zabezpieczyli 4 automaty do gier

2023-09-19 8:43

Na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy znajdował się nielegalny salon, a w nim 4 automaty do gier hazardowych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Zostali zatrzymani w związku z usiłowaniem rozboju, uszkodzeniem ciała i mienia, a funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzą osobne postępowanie w związku z organizowaniem nielegalnego hazardu. Szczegóły poniżej.

Jak ustalili kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia - w jednym z lokali usługowych na osiedlu Bartodzieje można korzystać z automatów do gier hazardowych. Funkcjonariusze przyjechali pod adres nielegalnego salonu i zastali tam kilka osób, w tym dwóch mężczyzn w wieku 21 i 30 lat poszukiwanych przez bydgoskich policjantów do prowadzonych postępowań. Jeden z nich zajmował się również obsługą w lokalu. Obu mężczyzn zatrzymano.

- Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy potwierdzili hazardowość automatów. Ostatecznie policjanci zabezpieczyli 4 urządzenia służące do tego typu gier. Wraz z aktami sprawy trafią one do funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, którzy poprowadzą odrębne postępowanie, związane z organizowaniem nielegalnego hazardu – informuje bydgoska policja.

W związku z toczącym się innym postępowaniem prowadzonym przez policjantów ze Szwederowa zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała, które potraktowane zostały jako czyn chuligański.

Jak zaznacza policja - sytuacja miała miejsce 9 sierpnia bieżącego roku około 17.35 przy ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy. 30-latek wraz z 21-latkiem napadli mężczyznę i usiłowali zabrać mu telefon komórkowy. Choć urządzenia nie udało im się wyrwać pokrzywdzonemu, to uległo ono uszkodzeniu, a on sam doznał urazów w wyniku bicia pięściami, kopania i skakania po nim.

Ponadto, 30-latek odpowie również za uszkodzenie ciała innej osoby na terenie Bydgoszczy. Wśród rzeczy znajdujących się w lokalu z automatami do gier, a należących do niego, policjanci ujawnili kij bejsbolowy, którym mężczyzna posługiwał się podczas tego przestępstwa.

W środę, 13 września na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował obu mieszkańców naszego miasta na 3 miesiące.

POLACY O WYBORACH. CZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ NA PIS? #EwelinaPyta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE