Motomikołaje Bydgoszcz 2022. Prezenty już są u maluchów! Motocykliści odwiedzili dzieci w szpitalach [GALERIA]

2022-12-04 14:13
Motomikołaje Bydgoszcz 2022
Autor: Lidia Rachwalska

Bydgoskie szpitale odwiedzili w niedzielę bydgoscy Motomikołaje. Zawieźli chorym maluchom świąteczne upominki. Do dzieci w dwóch bydgoskich szpitalach trafiło ponad 360 paczek. Udało się je przygotować dzięki wielkim sercom mieszkańców. Bydgoszczanie mogli wesprzeć akcję m.in. w czasie różnych licytacji.

Bydgoscy Motomikołaje jak zwykle nie zawiedli. 4 grudnia zrobili spory hałas i odwiedzili chore maluchy w dwóch szpitalach. W tym roku nie było tradycyjnego przejazdu.

Motomikołaje spotkali się o 11.00 przed Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza. Tu kolorowa ekipa złożona z Motomikołajów oraz elfów i innych postaci z bajek weszła na oddziały dziecięce z prezentami.

Potem barwny korowód odwiedził dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego. W tym roku dzięki pomocy mieszkańców udało się przygotować ponad 360 świątecznych paczek.

- Zrobiliśmy listę potrzebnych rzeczy, ludzie fajnie się skrzyknęli i każdy przyniósł nam konkretne rzeczy, więc było nam o wiele łatwiej pakować prezenty. Dziękuję wszystkim naszym elfom, które zawsze są z nami i nam pomagają. W paczkach znalazły się słodycze i świąteczne ozdoby. To jest dla nas ważne, żeby dzieci zrobiły sobie na sali świąteczny klimat – mówi Agnieszka Król, współorganizatorka akcji.

Za sterami motocykla pojawił się m.in. ulubieniec dzieci Mikołaj – Roman ze specjalnym megafonem.

- Tak, mamy megafon, żebyśmy mogli być słyszalni i widzialni! - mówi.

Wśród czerwonych czapek mocno wyróżniał się elf Robert, który przygotował na tę okazję specjalny, zielony strój.

- Ja akurat jestem samochodem, występuję jedynie jako pomocnik Motomikołaja, w roli elfa. Ktoś musi jednak tę robotę zrobić, więc jest elf. Bardzo pozytywna akcja, ruszyliśmy się z domu i robimy coś fajnego dla dzieciaków, które w te fajne dni nie mogą być w domu, a my możemy im trochę tej radości sprawić – powiedział.

Mamy nadzieję, że prezenty spodobały się maluchom.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE