Poszedł na spacer i znalazł pocisk z II wojny światowej. Na miejsce przyjechali saperzy

2023-01-18 13:09
policja
Autor: KWP Bydgoszcz

W miejscowości Zdroje (gmina Cekcyn) jeden z mieszkańców znalazł pocisk artyleryjski. Na miejsce wezwano patrol saperski z Chełmna, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali tucholscy policjanci.

W poniedziałek (16 stycznia) przed godziną 09.00 dyżurny tucholskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu na terenie leśnym w rejonie miejscowości Zdroje. Na pocisk natknął się jeden z mieszkańców podczas porannego spaceru.

Cimoszewicz krótko: Gdyby Tusk zrezygnował z jednej listy popełniłby dramatyczny błąd

Jak informuje policja - wysłani na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Patrol saperski z Chełmna potwierdził wstępne ustalenia mundurowych. Niewybuch został przez saperów odpowiednio zabezpieczony.  

Tucholscy policjanci zwracają uwagę i przypominają, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk i jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE