Burza

i

Autor: Skitterphoto/CC0/pixabay.com

Pogoda w Bydgoszczy i regionie. Jest ostrzeżenie o burzach z gradem!

2022-06-09 12:23

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa kujawsko-pomorskiego, w tym także dla Bydgoszczy. Szykują się burze z gradem. Może być niebezpiecznie.

Pogoda w najbliższym czasie może być gwałtowna i niebezpieczna. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazało alert pogodowy IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dotyczy 14 powiatów - aleksandrowskiego, bydgoskiego, Bydgoszczy, chełmińskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, sępoleńskiego, świeckiego, Torunia, toruńskiego, tucholskiego i żnińskiego. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje 9 czerwca od godz. 14:00 do godz. 22:00.

Ostrzeżenie drugiego stopnia

Alert drugiego stopnia o burzach z gradem wydano dla 9 powiatów w województwie kujawsko-pomorskim - brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, Grudziądza, grudziądzkiego, lipnowskiego, rypińskiego, wąbrzeskiego, Włocławka i włocławskiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 09 czerwca do godz. 01:00 10 czerwca.

Nowy wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy już otwarty