Pogoda w Bydgoszczy i regionie. Jest ostrzeżenie o burzach z gradem!

2022-06-09 12:23
Burza
Autor: Skitterphoto/CC0/pixabay.com

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa kujawsko-pomorskiego, w tym także dla Bydgoszczy. Szykują się burze z gradem. Może być niebezpiecznie.

Pogoda w najbliższym czasie może być gwałtowna i niebezpieczna. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazało alert pogodowy IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dotyczy 14 powiatów - aleksandrowskiego, bydgoskiego, Bydgoszczy, chełmińskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, sępoleńskiego, świeckiego, Torunia, toruńskiego, tucholskiego i żnińskiego. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje 9 czerwca od godz. 14:00 do godz. 22:00.

Ostrzeżenie drugiego stopnia

Alert drugiego stopnia o burzach z gradem wydano dla 9 powiatów w województwie kujawsko-pomorskim - brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, Grudziądza, grudziądzkiego, lipnowskiego, rypińskiego, wąbrzeskiego, Włocławka i włocławskiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 09 czerwca do godz. 01:00 10 czerwca.

Nowy wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy już otwarty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE