Pogoda w Bydgoszczy

i

Autor: Dawid Olszewski

Pogoda w Bydgoszczy i regionie. Jest ostrzeżenie o burzach z gradem!

2022-06-28 8:56

Pogoda w Bydgoszczy i regionie może być dziś gwałtowna. W Bydgoszczy jest już deszczowo i burzowo. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne.

Po słonecznym poranku przyszedł czas na niespokojne przedpołudnie. W Bydgoszczy się rozpadało, jest też burza.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem. Alert dotyczy powiatów - aleksandrowskiego, bydgoskiego, Bydgoszczy, chełmińskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, sępoleńskiego, świeckiego, Torunia, toruńskiego, tucholskiego, żnińskiego.

Jak przekazuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć okresami silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 15.00.

Ostrzeżenie drugiego stopnia

Dla części województwa kujawsko-pomorskiego wydano też ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Chodzi o powiaty - brodnicki, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, lipnowski, rypiński, wąbrzeski, Włocławek i włocławski.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć okresami silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Alert obowiązuje od godz. 11:00 dnia 28.06.2022 do godz. 17:00 dnia 28.06.2022.

Strajk pracowników MZK w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE